На Львівщині запрацювали 35 нових сімейних ферм

За два останні роки на Львівщині було створено 35 сімейних фермерських господарства, більшість яких здійснюють діяльність в напрямі молочного скотарства. 

Про це ідеться на сайті Львівської ОДА.

«Особливістю Львівської області є велика кількість сільського населення (978 тис. осіб), а відтак і особистих селянських господарств (близько 280 тис.). Особисті селянські господарства мають потенціал для створення СФГ. Саме розвиток фермерства дозволить розв'язати проблеми самозайнятості на селі», — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

У 2021 році Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на підтримку аграріїв скеровано фінансовий ресурс в розмірі 20,3 млн грн, серед яких передбачено окремий напрям на фінансову підтримку сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби.

За зазначеним напрямом передбачено 1,56 млн грн.

Значну підтримку в розвитку сімейного фермерства надає проєкт Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізовується БО Львівська аграрна дорадча служба. 

Одним із завдань проєкту є підтримка місцевих кооперативів та їх членів, виробників молока у будівництві кооперативного молокопереробного підприємства.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.