До кінця року яйця подорожчають на третину — Нардеп

Рекордсменом зі зростання цін цього року знову будуть курячі яйця. Велика частка яєць в Україні виробляється саме в невеликих господарствах. 

Велика вірогідність того, що до новорічних свят ціни сягнуть показника минулого року, близько 75 грн за десяток.

Про це зазначив Олександр Гайду, Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики.

«Овочі, фрукти та молочна продукція. Ця низка товарів найближчим часом може зрости у вартості», — відзначив Олександр Гайду.

Тож ціна овочів та фруктів поступово буде підвищуватися на 5-10% щомісяця. Вартість молочної продукції також зросте, однак не критично — на 3-5%. Також взимку варто знов очікувати суттєвого збільшення ціни за яйця.

«Традиційно восени починає зростати ціна овочів та фруктів, адже під час холодів їх потрібно зберігати у спеціалізованих сховищах. Це призводить до зростання собівартості виробництва та зменшення пропозиції, тому що господарства, що не мають таких сховищ, намагаються до початку холодів реалізувати свою продукцію, а господарства, в яких є склади, намагаються «розтягнути» реалізацію до початку літа, коли ціна буде вищою.», — зауважив Олександр Гайду.

Олександр Гайду додав, що, попри прогнозоване зростання цін, все ж таки вартість більшості продуктів восени 2023 року коштує дешевше, ніж торік. Зокрема, гречка подешевшала більш ніж у 2 рази. 

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.