За півроку яйця подешевшали майже на третину

У травні 2023 року споживчі ціни на яйця зменшилися проти квітня на 22,7%, а проти грудня попереднього року — на 28,1%. 

Ціни на цей продукт знижуються вже другий місяць поспіль: у квітні проти березня вони подешевшали на 8,7%, хоча все ще перевищують рівень травня 2022 року на 124,9%.

Про це розповів директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко.

За його словами, загалом у травні споживчі ціни зросли на 0,5% проти 0,2% у квітні, а на продукти харчування — на 0,9% та 0,3% відповідно.

«Загалом динаміка споживчих цін свідчить про посилення сезонних тенденцій на ринку продуктів харчування, а зростання цін на овочі та фрукти відбулося за рахунок надходження перших ягід та ранніх овочів. У наступні місяці можна очікувати сповільнення зростання цін на ці групи товарів, а по найбільш масових продуктах — зниження споживчих цін», — підсумував Юрій Лупенко.

Окрім яєць, у травні серед продуктів харчування зменшилися ціни на соняшникову олію (-1,3%), хліб і хлібопродукти (-0,6%), цукор (-0,4%), макаронні вироби та молоко (-0,2%).

Найбільше зростання цін — на 8,7% — відбулося по фруктах, ціни на які у квітні знизились на 1,4%. Поки що не виправдалися очікування щодо зниження цін на овочі, які у травні здорожчали на 5,6%, тоді як у квітні проти березня — лише на 0,3%. Серед інших продуктів харчування відчутно зросли споживчі ціни на м’ясо та м’ясопродукти — на 1,7%, рибу та продукти з риби — на 0,6%, сир і м’який сир — на 0,6%.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.