Ціна на яйця може злетіти до 100 гривень — думка

Наразі вартість яєць у магазинах коливається від 49 до 70 грн за десяток. Водночас експерти прогнозують зростання до 100 грн. Найдорожчими на ринку є домашні яйці, які коштують від 70 грн. У порівнянні із попереднім місяцем ціна зросла на 72%.

Про це повідомляє Kurkul.com.

«Серед основних причин такого різкого подорожчання можна виділити декілька важливих факторів», — розповів фінансово-економічний оглядач Богдан Слуцький.

Найперше — це сезонність. Протягом осінньо-зимового періоду вартість яєць традиційно зростає, оскільки збільшується попит на них і зменшується пропозиція на ринку.

«В умовах воєнного стану і тимчасового захоплення агресором частини території нашої держави ця проблема лише загострюється», — пояснив експерт.

За словами експерта, обсяг виробництва яєць почав падати не лише у зв’язку зі зміною сезону, але й із припиненням чи значним скороченням діяльності підприємств, які створювали пропозицію на ринку курячих яєць в Україні.

Однак, за словами Богдана Слуцького, з початку серпня у зв’язку з набранням чинності «зернової угоди» почав зростати попит на українську агропродукцію на зовнішньому ринку. Зростає вартість зерна на внутрішньому ринку, що своєю чергою збільшує собівартість виробництва яєць і, відповідно, кінцеву роздрібну ціну.

За словами експерта, перераховані обставини створюють передумови для того, щоб прогнозувати подальше зростання цін на курячі яйця до кінця цього року на ще близько 10-15%.

«Таким чином, середня вартість десятка курячих яєць на кінець року буде коштувати близько 60 гривень. Водночас вартість десятка найвищої категорії курячих яєць може впритул наблизитися до позначки в 100 гривень», — прогнозує Богдан Слуцький.

Водночас починаючи з другого кварталу наступного року вартість курячих яєць у зв’язку з настанням сприятливих кліматичних умов почне поступово зменшуватися.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.