На українському ринку ягід з'являються перші вишні

Масове збирання врожаю даних кісточкових на сьогоднішній день відбувається у південних та центральних областях країни.

Так, на сьогоднішній день вишня великим оптом на ринку пропонується до продажу по 15-35 грн/кг ($0,51-1,20/кг), що в середньому на 40% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляють аналітики EastFruit.

За даними щоденного моніторингу, садівники розпочали збиральну кампанію практично в ті ж терміни, що й на рік раніше. При цьому нижчий рівень цін на вишню в поточному сезоні вони пояснюють досить низькими попитами та проблемами з каналами реалізації. 

«Втрати врожаю даних кісточкових цього року значно нижчі, ніж у попередньому, що також сприяє нижчим відпускним цінам. За словами ключових гравців ринку, цього сезону відпускні ціни на вишню можуть бути значно нижчими, ніж рік тому. Насамперед це проблеми з каналами реалізації», — повідомляють аналітики. 

Так, на сьогоднішній день садівники Харківської та Миколаївської області через ведення бойових дій не мають можливості продавати свою продукцію за межами своїх областей. Також, варто відзначити різке зростання цін на логістичні послуги, що робить перевезення даної продукції, що швидко псується, нерентабельною.

Читайте також: 

Літні українці мають можливість оформити міжнародну грошову допомогу

Україна і ЄС підписали транспортний безвіз

На Чернігівщині негода наробила шкоди селянам

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.