Нова селекційна станція запрацює на Тернопільщині

Українська селекційна компанія «Маїс» запускає нову селекційну станцію в місті Борщів, що на Тернопільщині. Попри війну та зрив експортних поставок вчені створюватимуть нові гібриди української кукурудзи.

Про це повідомляє пресслужба компані «Маїс». ‎

«Наші спеціалісти схрестили наявний матеріал для цієї станції, відібрали кращі зразки зі свого генетичного банку й попри війну почали цей проект. На підготовлене поле на Тернопільщині ми вже висіяли перші зразки селекційного розсадника, які прибули з нашого розсадника в Чилі», — розповів Микола Федько, генеральний директор компанії «Маїс».

У компанії наголошують: відкриття селекційної станції має велике значення для всього українського агросектору.

«Ми — перша селекційна приватна компанія, яка самотужки розвиває селекційну програму по кукурудзі. Над цим у нас працюють десятки науковців в трьох регіонах України. У наших лабораторіях сотні тисяч зразків, рекомбінантів, для збереження яких ми забезпечуємо найкращі умови (від кліматичних до логістичних і документаційних). Ми — єдина українська компанія, яка має зареєстровані гібриди кукурудзи в ЄС і зараз відкриваємо  нову селекційну станцію у регіоні, більш наближеному до європейських кліматичних умов. Зважаючи на те, що це відбувається під час активних воєнних дій, для нас — це значна подія», — зазначає Микола Федько.

Для якісного старту в компанії планують використати всі наявні ресурси. Передусім, людські. Тому насамперед сформували штат станції: агрономи, помічники агрономів, селекціонери.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.