На Вінниччині фермер висадив 500 га трюфельних саджанців

В невеличкому селі Василівка, що на Поділлі, Олександр Джига створив ферму. Окрім овочів та фруктів, чоловік успішно вирощує там коштовні гриби — трюфелі. На площі 500 га чоловік висадив саджанці дуба, в корінні якого і росте делікатес.

Про це ідеться в сюжеті ШоТам.

Трюфель — це гриб, що є відомим делікатесом, який має пікантний смак та незвичайний аромат.

Коли фермер дізнався, що прямо-таки ходить по делікатесу, ціна якого вимірюється тисячами євро за кілограм, то активно взявся за розвиток бізнесу, сподіваючись відродити трюфельну справу на теренах України.

«Усі сили та ресурси вкладаю у трюфельний бізнес. Справу разом із родиною та друзями довелося починати з нуля. Коли взнали ціну трюфеля, одразу помінялося ставлення», — каже Олександр. 

Трюфеля в цьому році чоловік один раз тільки їв, бо гості приїхали, треба було пригостити.  Чоловік зазначив, якось тримаєш в руці і думаєш: поїсти трюфеля чи заробити. 

«Ми хочемо все узаконити, щоб була ліцензія, генетичний паспорт, щоб ми могли експортувати, офіційно продавати. Тому намагаємося кожну копійку зекономить», — додав фермер. 

Чоловік мріє, аби його село мало певну фермерську спеціалізацію, як капустяні теплиці у деяких закарпатських селах, де мешканці розташовують їх майже у кожному дворі. Зазначає, для цього є всі можливості: багата земля, не надто жорстка система оподаткування.

Фермер Олександр Джига переконаний, що у селі можна заробляти дуже багато, якщо до справи підходити з розумом і бути готовим вкладати гроші й ризикувати. Крім того, слід виходити за межі власного городу та продумувати, як краще реалізувати свій продукт. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.