Амбасадори українського села в Instagram: ТОП-10 блогерів

Щодня за життям Instagram-блогерів стежать десятки і сотні користувачів. І як, виявляється, на просторах українського Instagram є багато людей, які живуть, працюють у селі, популяризують роботу на землі та руйнують безліч стереопитів про українське село.

Zemliak.com створив рейтинг сільських блогерів в одній із найпопулярніших соціальних мереж. Основним критерієм такого ТОП-10  були життя в селі та його популяризація, а порядок у рейтингу залежить від кількості підписників у блогера на момент публікації матеріалу.

1. Даша Євтух: dashaevtukh1_3

Підписники: 192 тис.

Полтавська область

Історія успіху Даші Євтух, мешканки села Богодарівка Полтавської області, почалася зі звичайного відео в Tik-Tok. Дівчина почала свою блогерську кар’єру зі зйомок модних «розпаковок» товарів із місцевого сільмага. 

«Сьогодні п'ятниця, був хліб. Уявляю, як я щас відріжу горбушку чорної хлібини та нажарю сала, жалко огірків в магазін не привезли… і потом це все закушу хальвою, вона тепер є в магазіні, а канхвет на здачу оставлю на потом», — пише у своєму Instagram Даша Євтух.

Дуже швидко відео про розпаковки з місцевої крамниці та життя у селі стали вірусними і в Tik-Tok, і в Instagram, і в YouTube. 

Зараз Даша Євтух активно розвиває свої аккаунти в найбільш популярних соцмережах і ділиться подробицями свого життя в відео та дописах. В Instagram уже має майже 200 тис. підписників. А от профіль Даші  у Tik-Tok до цього часу назбирав майже 4 млн уподобань, 500 тис. підписників і по кілька мільйонів переглядів.

Читайте Блогерка з села запустила новий челендж


2. Мирослава Лінська: myroslava_linska

Підписники: ≈ 89 тис.

Київська область

Мирослава Лінська разом із чоловіком Олександром Мостепанюком переїхали до селища міського типу Димер, збудували дім у скандинавському стилі, створили власну екоферму oLaWander, а зовсім недавно відкрили свою кав’ярню. А невдовзі — тут буде цілий екопарк.

Тривалий час родина жила й працювала в столиці, але вирішили розпочати власну справу «ближче до землі». Тепер на фермі oLaWander вирощують лаванду, полуницю, ожину та лохину. 

Крім того, Мирослава Лінська навчає всіх охочих лавандовому бізнесу, топіарному мистецтву та займається вирощуванням й продажем саджанців.

Про все, чим займається, що і як вирощує, як будує, дбає про свою ферму, дім, кав’ярню Мирослава Лінська розповідає у своєму блозі в Instagram.

«Усе почалося з того, що навколо нашого будинку виділили нам землі. Масив у нас новий, земель вистачало. Відповідно, щоби вони не поросли бур’янами, нам довелося вигадувати їм якесь призначення. Довго й нудно обирали комбінацію найбільш рентабельної та найменш вимогливої культури. Врешті зупинилися на ожині, потім посадили полуницю, а згодом лаванду», — розповідає свою історію Мирослава Лінська.

Мирослава Лінська

3. Анжела Петровна: anjela.petrovna

Підписники: ≈ 58 тис.

Житомирська область

Як виглядає відома Instagram-блогерка Анжела Петровна з Житомирщини наживо, знає тільки її чоловік Васильович, родичі, куми і сусіди. Та навіть справжнє її ім’я досі невідоме для широкої громадськості, бо Анжела Петровна, швидше за все, — це псевдонім.

Усе, що можна побачити у блозі, — це бюст, руки і ноги Анжели Петровни.

Анжела ПетровнаПри цьому блогерка успішно розповідає про усе, що стосується життя невеликого села на Житомирщині, куди сім’я переїхала кілька років тому.

Також Анжела Петровна описує свої будні, записує модні «ранкові афірмації» від півня Сірьожі-Володі, ділиться простими рецептами смачних страв у стилі #фітьфіть та навіть делікатно описує любовні перипетії  голови села, батюшки, кумів і своєї літньої сусідки. А ще час від часу збирає своїх підписниць і підписників на «бабаські ради», тобто прямі ефіри в Instagram.

Але цю блогерку сміливо можна назвати амбасадоркою українського села, бо саме вона у своєму блозі розповідає про те, що життя в селі — це не покарання чи приговор. Навпаки тут живуть по-справжньому багаті, працьовиті люди, а село в 21 столітті має багато благ цивілізації і можливостей для розвитку.

«Бог мені суддя», — повторюю тепер я, коли ношу блискучу, їзжджу з Васильовичем на кофе на мотику, купляю варений буряк на салат в супермаркеті, коли натираюсь ввечері лосьйоном Вікторія Сікрет, живучи в селі на три вулиці і коли в 11 ранку п‘ю каву в піжамі на лавці під абрикосою», — пише у своєму блозі Анжела Петровна.

4. Софія Крупа: kru_sof

Підписники: 31,5 тис.

У візитівці блогу Софії Крупи написано коротко: «Я — Софія, бізнес-мама, яка одягається на секонді. Із Києва в село»

Родина Софії також покинула Київ і переїхала жити в село. Але це не зупинило молоду жінку — тут вона продовжила займатися бізнесом, правда, в онлайн, знімати власний влог для YouTube, створювати класні проекти та займатися купою справ по дому, саду та городі.

«У селі опинились ми абсолютно незаплановано, спонтанно, одним словом так, як я НЕНАВИДЖУ. Знаходиться недалеко від районного центру, буквально 5-10 хв, тому у мене в історіях часто мелькає місто», — ділиться блогерка.

Софія КрупаСофія розповідає, що при переїзді в неї був страх, що тут невеликий родинний бізнес «подохне». На момент спонтанного переїзду інстаграм-магазин приносив Крупам стабільний дохід —  близько 30 тис. грн. Тобто так, як Софія з Андрієм працювали б на середньостатистичних роботах. Але після переїзду в село далі родина змогла продовжити і розвинути свою справу до нових обертів.

«Село — то давно не про сапати город зрання до смеркання, люди самі мають теплиці, бізнеси, працюють в IT», — розвінчує міфи про село блогерка Софія Крупа.

5. Юлія Пархомець: fermerka.ua

Підписники: 14,5 тис.

Полтавська область

«Юля, яка любить село. Саджу полуничне поле та бігаю за індиками», — так рекомендує себе Юлія Пархомець із села Обознівка на Полтавщині.

Юлія з чоловіком та маленьким сином Левом живуть у селі зовсім недавно. Називають себе тими, хто проміняв активне та розвинене місто на маленьке село і зовсім не шкодують. У них є свій великий будинок, в якому живе 4 покоління, як в старі часи. Сусідами родини Пархомець стали качки, кури, індики та інша живність. 

Читайте У селі можна успішно продати розсаду та індиків через Інстаграм — думка

Недавно Юлія загорілася ідеєю створити свою полуничну ферму, на якій відпрацьовує знання з ведення екогосподарства та роботи на землі. 

«Наша мета — працювати не на кількість, а на якість, щоб кожна полуничка дарувала здоров'я і заряд позитивних емоцій. Якісна продукція без хімії, за яку не соромно», — поділилася Юлія у своєму блозі.

Юлія Пархомець, етнофермеркаМолода фермерка вирощує полуницю, розсаду, квіти, які продають на місцевих ринках та через Instagram. У сезоні-2021 Юлія Пархомець разом із родиною вирощує на продаж 100 індиків, а також готує смачне полуничне (і не тільки!) варення. 

Крім того, родина взялася реставрувати сільський будинок в етностилі, куди невдовзі зможуть приїжджати на відпочинок туристи.

А ще Юлія завдяки своїй любові до села то розповідях надихає своїх підписників переїжджати в село. І вже допомогла багатьом знайти недорогі будинки на Полтавщині, які люди придбали і готуються переїжджати.

6. Юлія Спасібова: 30_sotok

Підписники: ≈ 6 тис.

Вінницька область

Блог Юлії Спасібової в Instagram присвячений будням господині в селі. Дівчина розповідає, що #життявселінеприговор.

Основними темами блогу Юлії є вирощування квітів, городини, а також досить екзотичних фруктів і ягід — ківі, інжира й хурми.

Господиня ділиться перевіреними на своєму досвіді технологіями догляду, живлення й захисту рослин від хвороб та шкідників.

Юлія СпасібоваІноді в блозі можна знайти рецепти заготовок на зиму, побутові поради, дописи про родину, любов до землі та сільського життя.

«Усе почалось 3 роки тому із слів чоловіка «А давай посадимо там горіхи, чого земля пропадає?». Так почалась трансформація батьківських зарослів у сад моєї мрії. Ідеї були різні: від грецьких горіхів до фундуків, заражених чорним трюфелем.. І зараз моя нібито чітка концепція міняється 7 разів на рік», — ділиться Юлія у своєму 

7. Світлана Рудницька: my_griadka.ua

Підписники: ≈ 5 тис.

Одеська область

Свого часу Світлана здобула економічну освіту й планувала працювати бухгалтером, але любов до землі внесла зміни в ці плани.

Спочатку вона з родиною займалася вирощуванням зелені та овочів на присадибній ділянці в селі Маяки Одеської області.

Але з часом вони розширили свою справу — збудували теплиці і тепер професійно займають вирощування овочів, розсади та їх реалізацію на ринках та через Instagram. 

Блог Світлани — це майданчик, де вона ділиться процесом вирощування овочів та розказує про свій досвід тепличного бізнесу.

«Цей блог про реальне життя в селі, про те, як заробляють люди в селах, риючичь у землі, про важку фізичну працю без перебільшення та сценічної гри. Тут ви не побачити фіктивного інстаграмного життя, ресторанних страв, відпочинку на Мальдівах, б’юті-процедур і ніякої політики. Немає якогось контент-плану, тільки реальне життя», — пише Світлана.

Світлана, овочівниця та блогерка з ОдещиниА ще блогерка ділиться своїми спостереженнями, переживанням і думками.

«У мене є така особливість — я дуже люблю аромат свіжої землі.Це для мене щось неймовірне та фантастичне, а коли ще пройде дощ і приб'є пилюку, то це вже повністю винос мозку», — пише Світлана.

8. Катя Олійник: curly.farmer

Підписники: 3 тис.

Вінницька область

Уся Instagram-спільнота знає Катю Олійник із села Клекотина на Вінниччині як «кучеряву фермерку» — саме так перекладається з англійської її нік curly.farmer.

Свого часу дівчина працювала вчителькою у школі, а зараз — вирощує перці та щодня наближається до своєї цілі стати успішною в селі.

На своїй сторінці Катя одразу пише, що вже виростила 14 тис. перців із нуля. Власне, саме цим у селі займається вона та вся родина — вирощують овочі, розсаду. 

Катя впевнено їздить у справах за кермом старенької «Волинки», працює на полі до пізньої ночі, запускає власні челенджі з фото порваних рукавичок і показує все це у своєму блозі.

«Із перцями було лайтовіше! Я не знала ще тоді фермерів, які б так вирощували перець, як планували ми. Тому спустити нас на землю небуло кому! Усю зиму ми переглядали відосіки на ютубі і читали книжки, то вже могли з гордістю носити титул «диванних експертів»... Нууу і калькулятор показував над прибутки! То чому б не вкласти всі збережені гроші? І ризик окупився. Приблизно на середині сезону», — ділиться своєю історією Катя.

Катя Олійник, кучерява фермерка, блогерка із села

9. Владислава Гирява: vladyslava_hyriava

Підписники: ≈ 3 тис.

Полтавська область

Владислава живе в селищі Семенівка Полтавської області і гордо називає себе сільською блогеркою. 

Профіль Владислави в Instagram присвячений сільській естетиці, щасливому дитинстві, гумору, простому сільському суржику.

Читайте Сільські блоги набувають популярності в українському Інстаграмі — думка

«Вмію робить контент з нічого. Люди бачать скучну сіру Семенівку, я бачу мальовниче селище, якому просто не вистачає хорошого керівника. Люди бачать дірку в землі, а я бачу цілий Всесвіт, де сидить матка капустянки і виношує маленьких Чужих», — каже Владислава.

На її сторінці можна знайти фото усього, що стосується сільського життя, — вужі, ящірки, капустянки, жаби, мурашки, огород, калюжі... І все це блогерка показує геть з іншого ракурсу, який можуть побачити далеко не всі.

Владислава Гирява, сільська блогерка в Інстаграм

10. Юлія Малекс: yuliahutir

Підписники: ≈ 3 тис.

Львівська область

Юлію Малекс разом із чоловіком можна назвати дауншифтерами (англ. downshiftingперемикання автомобіля на нижчу передачу, а також уповільнення або ослаблення будь-якого процесу) — людьми, які втекли від міського життя в тишу і спокій глибокого українського села. 

Юлія Малекс, хутір Щасливі людиУ березні 2018 року вони купили стару хату із великим дворищем площею близько 100 кв. м на хуторі неподалік від Львова. 

За фахом юрист, кілька років працювала в б'юті сфері та отримала освіту психолога, але вже 4 рік Юля освоює всі принади життя в селі, роботи по господарству й на землі.

Місце, куди переїхала родина Юлії, тепер називають Щасливим хутором і, можливо, невдовзі сюди зможуть на гостину приїжджати туристи. Власне, у візитивці на своїй сторінці Юлія пише, що тепер хутір — це стан душі.

Блог Юлії присвячений звичайним будням сільського життя, філософським роздумам і навіть багатьом практичним порадам.

«Живучи у Львові, на зйомній квартирі, ми зрозуміли, що не хочемо бути залежними від простору в 4 стіни, оренди, і комунальних послуг. Не хочемо жити від зарплати до зарплати, купувати квартиру в кредит, і мріяти про вихідні, які ми проведемо за містом, на природі», — каже Юлія.

Також блогерка додає, що веде сторінку Інстаграм для того, щоб показати інший бік життя в селі: життя, яке може бути комфортним, життя з щоденною працею, маленькими труднощами і великими досягненнями, і ще більшими мріями, ремонтом своїми руками, турботою про природу і про себе.

«Я просто люблю українське село, автентичне, з його історією і традиціями, святами, з людьми і їх діалектами, вицвілими знимками, життєвими оповідками, чорною зораною землею по весні, спрацьованими руками і щирими посмішками, і чепурними хатинками, які зовсім не хочуть, щоб їх залишали і їхали в мегаполіси», — пише Юлія у блозі.

Важливо! Цей рейтинг не є вичерпним. Якщо ви знаєте, читаєте, любите і можете поділитися іншими блогами про село, дайте нам знати.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.