Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Із Дніпра — у село на Закарпатті: як родина Шелест релокувала свій бізнес SHEMAX
Цьогоріч у селі Концово на Закарпатті буквально за 3 місяці збудували завод із виробництва пилозбірників для салонів краси SHEMAX — саме сюди родина Тетяни та Сергія Шелест через розв’язану росією війну релокували свій бізнес із фактично прифронтового Дніпра.
Зараз у переміщеній компанії працює вже 60+ співробітників, до місцевого бюджету сплачують більше 2 млн грн податків на рік, а їхній товар із позначкою «made in UA» купують в 35 країнах ЄС та Америці.
Як народився український стартап
Сьогодні SheMax — найбільший завод в Україні з виробництва професійного обладнання для салонів краси, активно розвиває власний український бренд й експортує продукцію у 35 країн Європи й Америку.
«Висота стандартної салонної врізної манікюрної витяжки становить 14 см. Плюс гучний мотор і мішок нігтьового пилу внизу, який постійно торкався ніг майстра і очищати його було незручно. Мені спало на думку, а якщо мотор використати з ефектом «торнадо», розмістивши його горизонтально?», — розповідає Сергій Шелест про те, як народилася ідея для бізнесу.
Сергій мав великий інженерний досвід з проєктування, тож традиційний мішок для збирання «манікюрного» пилу він змінив на закритий багаторазовий фільтр і «втопив» його у стільниці. Тепер, щоб замінити фільтр, достатньо підняти стильну металеву решітку на магнітах.
Таким чином, Сергій створив замість габаритних витяжок професійний пристрій для салонів чи кабінетів краси. Він є компактним, адже висота складає всього 7 см, а його маса стала удвічі меншою, ніж зазвичай.
«Технічно ми зробили корисний гаджет — професійний пилозбірник, який легко поміститься в сумочку майстра манікюру», — ділиться Тетяна.
Підприємиця додає, що розвиватися в сфері б’юті-сервісу вибрали не випадоково. Оскільки до цього Тетяна створювала перший в Україні віртуальний каталог усіх майстрів та клієнтів салонів краси MaxWoman.
Між іншим, до роботи над своїм винаходом Сергій і Тетяна Шелест підійшли серйозно не тільки з інженерної точки зору, а і з наукової. Компанія SHEMAX звернулася в один з провідних вищих навчальних закладів в Україні — Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.
Невдовзі в 2021 році науковці провели комплексний аналіз пилу після манікюра, визначили розміри, форми частинок і рух в приміщенні протягом робочого дня. Це підтвердило, що робота майстра манікюру без професійного обладнання є надзвичайно шкідливою.
Війна змусила діяти по-новому
Сергій і Тетяна запускали і планували розвивати бізнес саме у Дніпрі. Рік до війни став роком зростання для компанії — сформували нову команду, встановили нове обладнання, переїхали в офіс. Далі — почали шукати земельну ділянку під свій завод у Дніпрі. Знайшли і вже вже були готові укласти угоду, але… росія почала повномасштабну війну.
У четвер 24 лютого 2022 року, коли вся Україна прокинулася від вибухів, подружжя зібрало усіх співробітників на швидку і важку розмову.
«Ви можете піти додому або залишитися з нами до кінця — вибір за вами. Тоді з офісу ніхто не вийшов, а на виробництво вийшли всі. Ми продовжували працювати», — згадує Тетяна Шелест.
З першого ж дня війни українські підприємці донатять на ЗСУ, розуміючи, завдяки кому мають можливість працювати і давати роботу іншим. Наразі вже перерахували більше 1 млн грн.
Проте за кілька місяців прильоти російських авіабомб, ракет та снарядів у Дніпрі почастішали.
«Усі угоди стали на паузу, плани скасовані, страх, невизначеність, хаос і сльози. Сергій одразу ж відправив мене з дитиною за кордон. Але вже за три тижні ми прийняли рішення: разом продовжуємо жити і працювати в Україні». — каже Тетяна.
Невдовзі родина Шелест переїхала до Закарпаття разом зі своїм бізнесом. Для цього знайшли і придбали 3 га землі буквально посеред поля біля села, оформили всі документи і… почали будівництво заводу з виробництва унікальних пилозбірників для салонів.
Усі будматеріали закуповували в містах, де постійно падали російські ракети. Будували виробництво на генераторах, бо світла не було.
Далі — перевезли все обладнання і змінили юридичну адресу з Дніпра на село Концово Ужгородського району Закарпатської області…
Але вже за 3 місяці з нуля Тетяна і Сергій Шелести здійснили свою мрію — запустили виробництво на заводі SheMax!
Досвід релокації бізнесу — для інших
Дніпровські підприємці, отримавши унікальний досвід вимушеної релокації свого бізнесу, тепер готові поділитися цим із тими, хто потребує. Тепер родина Шелест допомогатиме власним досвідом тим підприємцям, для яких релокація — лише попереду.
«Рішення про релокацію було одним із складніших в нашому житті. Але Закарпаття не тільки прийняло нас, а й дало шалений поштовх до розвитку. Вставши на ноги, ми вирішили допомогти тим, хто лише проходить цей шлях. Запускаємо повноцінну лінію підтримки для тих власників бізнесу на тимчасово окупованих територіях чи в небезпечних східних регіонах, які потребують релокації, але все ще не змогли наважитись», — розповідає співзасновниця виробництва Тетяна Шелест.
Українські підприємці, які мають бажання і потребу перевезти свій бізнес у більш спокійні регіони, можуть отримати безкоштовну консультацію від підприємців Сергія та Тетяни Шелест як щодо релокації у Закарпаття, так і з пошуком ділянки для будівництва підприємства, необхідними контактами, а також партнерів та підрядників і навіть поради щодо того, як краще облаштувати свій побут — від дитячого садочка поруч і школи до логістичних чи транспортних питань.
Щоб отримати безкоштовну консультацію, потрібно заповнити форму: тут.