Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Село Канави | Полтавська область
Село Канави знаходиться на Полтавщині, на правому березі річки Оріль. Це цікаве місце зі своєю історією та особливостями.
Адміністративна приналежність та населення
Село Канави входить до Кобеляцької міської громади Полтавського району Полтавської області. Раніше воно було частиною ліквідованого Кобеляцького району.
За останніми даними, населення села становить 608 осіб. До колишньої Канавської сільської ради також підпорядковується село Водолагівка, з яким загальне населення складало 714 осіб.
Нині тут функціонує Канавський старостинський округ. У селі діє Канавський ЗДО «Калинка», сільський клуб та ФАП.
Бюджет та місцеве самоврядування
Конкретних даних щодо окремого бюджету саме села Канави знайти складно, оскільки після адміністративно-територіальної реформи населені пункти входять до бюджетів громад. Село Канави є частиною Кобеляцької міської громади, яка має свій загальний бюджет.
Щодо кількості депутатів, це питання стосується не окремого села, а Кобеляцької міської ради, яка представляє всю громаду.
Згідно з інформацією на офіційному сайті Кобеляцької територіальної громади, кількість депутатів Кобеляцької міської ради становить 26.
Підприємства
Серед підприємств, що працюють у селі Канави, відомо про ТОВ «АГРОФІРМА «ОРІЛЬ», в обробітку якої близько 1000 га землі на території Канавського старостинського та сусідніх округів.
З магазинів зазвичай присутні невеликі продуктові крамниці або магазини змішаного типу, які забезпечують базові потреби мешканців.
Історія села
Назва села Канави пов'язана з будівництвом Української лінії укріплень, складовою частиною якої був глибокий рів, або «канава».
Українська лінія укріплень, також відома як Українська укріплена лінія, була масштабною військово-інженерною системою земляних оборонних споруд, побудованою в першій половині XVIII століття на південному заході Російської імперії, на теренах сучасної України (Запорожжя, Слобожанщина і Донбас).
Вперше Канави згадуються у 1859 році як казенний хутір при колодязях на Костянтиноградському поштовому тракті. Тоді тут було 55 дворів та проживало 489 мешканців.
Статус села Канави отримали у 1888 році, коли сюди з села Маячки перенесли дерев'яну Михайлівську церкву з дзвіницею, збудовану у 1771 році (на жаль, розібрана у 1935 році). При церкві діяла церковнопарафіяльна школа.
На початку XX століття (1900 рік) у селі з хуторами налічувалося 303 двори та 2316 жителів. У 1910 році – 357 дворів та 2049 жителів. У той час в селі та на хуторах працювали 30 вітряків, 3 кузні, 2 крамниці, і було розвинуте ткацтво. У 1914 році відкрилася земська школа.
Що цікавого є в Канавах?
Розташування: Село мальовничо розташоване на правому березі річки Оріль. По селу протікає пересихаючий струмок із загатами, уздовж якого село витягнуто на 6 км.
Пам'ятки: У селі є братська могила радянських воїнів та пам'ятник воїнам-землякам, встановлений у 1956 році.
Також встановлено пам'ятний знак на честь учасника бойових дій в Афганістані В.В. Білаша (1991 рік). В околицях села також є група курганів.
(с) Алла Гусарова, Катерина Капустіна, Zemliak.com, 2025.