Життя на селі у фокусі: блог Тетяни Перевєдєнцевої

Тетяна Перевєдєнцева разом із родиною живе в селі Тишківка на Кіровоградщині, веде блог у Фейсбуці і має вже майже півмільйона підписників. Ще в Тетяни більше 100 тис. читачів в Instagram та більше 130 тис. підписників на YouTube.

«Квіткарка з амбіціями кухарки. В минулому вчителька. У міжсезоння випікаю торти, готую зефір, безе», — так описує себе Тетяна в шапці профілю.

Читайте Амбасадори українського села в Instagram: ТОП-10 блогерів

Родом із села

Тетяна народилася і виросла в селі Лузанівка на Черкащині. Має ще двоє братів. Тут у 2012 році зі своїми чотирма однокласницями та однокласниками закінчила місцеву школу.

«Моє рідне село — маленьке, непримітне на карті, тут живе зовсім небагато людей. Але для мене воно — цілий світ. Кожна стежка тут знайома, кожен кущ, кожне дерево зберігає частинку моїх спогадів. Тут пройшло моє дитинство, тут я вчилася працювати, любити природу, довіряти людям. Я ніколи не цуралась свого походження. Навпаки — я пишаюсь тим, що я з села. Це не сором, це мій фундамент!», — ділиться жінка.

Село Лузанівка

Згодом дівчина вступила до Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. За освітою Тетяна — педагог, працювала за фахом якийсь час. Потім була робота у відділенні «Нової Пошти» у своєму селі Тишківка

Але з кінця 2022 року Тетяна пішла, як кажуть, «у вільне плавання» — вони з родиною вирішили займатися власною справою на землі і зараз пробують заробляти на землі.

Родина працює на городі

Нове життя в селі

Родина Тетяни уже кілька років живе у власному будинку в селі Тишківка, звідки родом чоловік Володимир. Разом вони виховують донечку Ліну.

«Ще кілька років тому всі гналися за життям у великому місті: кав’ярні, офіси, бетон і хронічна втома. А тепер — світовий тренд: молодь масово тікає з мегаполісів у села, заводить курей, копає грядки і знімає це все в соцмережі. А я? А я це все почала ще до того, як воно стало модно. Тоді казали: «Ти що, з глузду з’їхала? Село не для молоді! Їдь у «город»!»  А зараз кажуть: «О, ти на хвилі тренду!», — скромно ділиться пані Тетяна. 

Тетяна з донечкою у теплиці

Жінка каже, що за цей час життя в селі встигла обзавестися городом, собакою, двома котами й цілою філософією.

«Мале фермерство — це коли ти одночасно агроном, блогер і логіст… і ще встигаєш борщ зварити. А найкраще — що це справжнє. Без глянцю, але з душею», — резюмує сільська блогерка.

Серед занять Тетяни та її родини — вирощування сухоцвітів, зокрема, кермеку, а ще вівса та льону на букети для продажу. Також вони вирощують люфу — трав'янисті ліани родини гарбузових, які використовують для виготовлення губок для миття тіла чи посуду.

Сухоцвіти

Ще Тетяна показує одне зі своїх улюблених місць у господарстві — невеличку теплицю. У ній від самого початку жінка вирощує розсаду квітів, салатів та овочів. 

Блогерка дуже любить робити ранкові «обходи» теплиці та господарства з кавою і залюбки показує це своїм підписникам. 

Крім вирощування традиційних для села картоплі й гарбузів, родина Перевєдєнцевих посадила спаржу (аспарагус).

«Цього року вперше садимо гарбуз сорту Турка. Не для декору, не «щоб було», а серйозно — як пробу для маленького сільського бізнесу. Сорт обрали не випадково: гарний, м’ясистий, солодкий і головне — має попит. Кажуть, він ідеальний і для продажу, і для переробки. Ризикуємо, як завжди, з надією на врожай! Бо що б там не казали, а село — це не тільки городи для себе, а й можливість заробити з землі. Потроху вчимося дивитися на город як на бізнес. Без фанатизму, але з інтересом», — ділиться Тетяна Перевєдєнцева.

Блогерка Тетяна та її чоловік на городі

Блог про власне сільське життя

Якось Тетяна вирішила, що хоче ділитися з іншими людьми тим, що їй подобається і чим вона любить займатися. Спочатку це були рецепти тортів, тістечок, печива, а згодом — вирощування квітів. 

Зараз блог Тетяни Перевєдєнцевої присвячений життю її родини у селі. Жінка показує і розповідає, як вирощує овочі у теплиці та на городі, як доглядає за квітами на клумбі, деревами в саду, веде домашнє господарство.

Ще у блозі Тетяни можна подивитися, як вона готує із домашніх (і не тільки) продуктів різноманітні страви і як їхня родина робить бюджетні ремонти у своєму будинку, літній кухні та наводить лад у дворі. Загалом, родина Тетяни зараз шукає і пробує різні варіанти заробити на власній землі в селі.

«А я тут у Фейсбуці — для тих, кому цікаво і кого надихає сільський ранок, хрумка редиска і пісні трактора з далекого поля!», — розповідає про свій блог Тетяна. 

Ще сільська блогерка нерідко розповідає про взаємини у своїй родині — про стосунки з чоловіком, мамою, свекрухою та своїми братами.

Родина Тетяни Перевєдєнцевої

У своєму блозі, маючи вже велику аудторію прихильників, Тетяна майже щодня просить інтернет-користувачів підписати петиції в пам’ять про вбитих росією захисників-військових.

«Один із моїх дописів недавно отримав 45 000 реакцій та коментарів! Дякую всім за підтримку!», — ділиться блогерка з Тишківки.

Тетяна із неприхованою радістю та щирістю ділиться у своєму блозі сільським життям — із його плюсами та мінусами. 

«Кажуть, щастя любить тишу. А я скажу — воно любить простоту. Ту саму, де день починається з кави на городі чи в теплиці. Коли втомлена, але задоволена, повертаєшся з городу і знаєш: усе не дарма. Бо тут моє. Мої люди. Моя земля. Моє життя», — ділиться Тетяна Переведєнцева.

Кава в теплиці

Зрештою, історія і блог Тетяни Перевєдєнцевої — це не просто розповідь про успіх у віртуальному світі. Це гімн наполегливості, любові до рідної землі та здатності бачити прекрасне у буденному. Її приклад надихає багатьох не лише в її селі, а й далеко за їхніми межами, доводячи, що справжня цінність часто криється в простоті та щирості.

І хто знає, можливо, саме зараз, десь на мальовничих вулицях та полях Тишківки, Тетяна знімає нове відео чи робить фото, ділячись черговою порцією тепла та натхнення зі своїми підписниками. Її блог — це живий літопис сільського життя, написаний з любов'ю і присвячений усім, хто вміє цінувати справжнє.

(с) Zemliak.com, Катерина Капустіна, 2025.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.