Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
ТОП-10 областей України з найвищою ціною на землю
Купити або продати землю сільськогосподарського призначення в Україні нині можна за ціною від 25 до майже 80 тис. грн за 1 га. Ціна землі варіюється від місця розташування земельної ділянки, площі, якості ґрунтів та багатьох інших чинників.
Розв’язана росією війна внесла свої корективи у формування ціни на землю в Україні. У прифронтових регіонах вартість землі суттєво нижча — купити 1 га с/г землі тут можна від 25 до 30 тис. грн.
Натомість найдорожчими сільгоспземлі в Україні розташовані переважно в західних та центральних областях. Тут ціна землі за даними реальних угод може сягати 75 тис. грн за й га.
Ми детально вивчили мапу земельних угод і цін на землю, яку створили наші колеги з Agropolit.com спільно з спільно з Zemelka.ua за підтримки нової земельної агенції Volodar, та зробили ось такий рейтинг регіонів із найдорожчими землями в Україні.
1 місце — Івано-Франківська область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі в Івано-Франківській області складає 76 220 грн.
2 місце — Львівська область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі у Львівській області складає 55 200 грн.
3 місце — Київська область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі в Київській області складає 52 414 грн.
4 місце — Тернопільська область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі в Тернопільській області складає 50 626 грн.
5 місце — Волинська область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі у Волинській області складає 44 009 грн.
6 місце — Вінницька та Полтавська області
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі у Вінницькій області складає 43 561 грн, у Полтавській області — 43 757 грн.
7 місце — Закарпатська область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі в Закарпатській області складає 41 231 грн.
8 місце — Черкаська область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі в Черкаській області складає 40 407 грн.
9 місце — Хмельницька область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі в Черкаській області складає 39 791 грн.
10 місце — Чернівецька область
Ціна купівлі-продажу 1 га с/г землі в Черкаській області складає 38 858 грн.
Купити й продати землю за ціною близько 30 тис. грн за 1 га можна на Сумщині, Житомирщині, Миколаївщині та Дніпропетровщині.
Середня ціна землі в 2024 році
Зорієнтуватися по найвижчих і найнижчих цінах на землю в Україні також допоможе аналітичний огляд земельного ринку в Україні від Центрe досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр), реалізованого завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.
З відкриттям ринку земель для юридичних осіб середньозважена вартість гектара сільськогосподарських земель суттєво зросла.
Якщо середньозважена ціна в четвертому кварталі 2023 року становила 37,8 тис. грн/га для всіх проданих земель, то середньозважена ціна в першому кварталі 2024 року зросла на 11,6% і становила 42,2 тис. грн/га.
Тренд на зростання ціни продовжився і в другому і в третьому кварталах 2024 року. За підсумками другого кварталу 2024 року середньозважена ціна склала 43,6 тис. грн
За даними KSE Агроцентр, лідером за найвищою ціною на землю є Івано-Франківська область із середньозваженою ціною 77,5 тис. грн/га. На другому місці — Полтавська область із ціною землі 59,9 тис. грн/га. Третє місце із ціною близько 57 тис. грн/га поділяють Львівська та Тернопільська області.
Водночас станом на кінець 2024 року ціна сільгоспземлі в Україні зросла. За даними Опендатабот, лідером за найвищою ціною на землю все ж залишається Івано-Франківська область. Купити-продати 1 га землі для товарного сільськогосподарського виробництва обійдеться більше 93 тис. грн.
Друге місце — за Львівською областю. За 1 га землі тут треба викласти від 72 тис. грн.
Третє місце з-поміж найдорожчих земельних областей поділяють Полтавська та Київська: тут за 1 га землі доведеться заплатити від 66 тис. грн.
Як бачимо, ціна на землю в Україні росте, однак лідерами за найдорожчими земельними ділянками залишаються лише кілька областей.
(с) Спеціально для Zemliak.com, Катерина Капустіна, 2025.