Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Аграріям вже зараз варто потурбуватись про захисну обробку озимої пшениці
У фазах цвітіння та наливу колосу з'являється багато шкідників, котрі можуть зіпсувати вже сформований врожай. Саме в цей період може зʼявитись одне з поширених захворювань — фузаріоз колосу. Тому треба не проґавити та захистити своєчасно врожай від шкідників та хвороб.
У фазі розвитку пшениці озимої — 2- 3 листки дієвим буде обприскування полів комплексом фунгіцидів та гербіцидів.
Про схему ранньої обробки від хвороб озимої розповів Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group для Kurkul.com.
Відтак рекомендована схема буде наступною:
- Перше внесення. Стан пшениці — відновлення росту — фунгіциди Сальто 1,2 л/га+Парацельс 0,5 л/га +гербіцид Примус 0,5 л/га + інсектицид Октант Турбо 0,25 л/га.
- Друге внесення. Фаза до прапорцевого листа — фунгіцид Сигма 0,75 л/га + гербіциди Шериф 0,025 кг/га + Аксакал 0,02 кг/га + прилипач Мачо 0,2 л/га + інсектицид Октант Турбо 0,25 л/га
- Третє внесення. Фаза — цвітіння — Талер 0,8 л/га + інсектицид Циркуль 0,2 л/га.
Зазначається, м'яка зима вплинула й на те, що більшість шкідників добре себе почувають і будуть докучати аграріям протягом всього сезону. На забурʼянених полях варто провести гербіцидну обробку вже найближчим часом. Захист від таких бурʼянів, як амброзія, осот чи падалиця соняшника, варто здійснювати на більш пізніх фазах розвитку озимої пшениці, включаючи фазу розвитку прапорцевий листок