Держава не планує відшкодовувати кошти за примусово вилучену для фортифікацій землю
Уряд пропонує примусово тимчасово позбавляти права користування власників, землекористувачів земельних ділянок приватної форми власності для будівництва та утримання військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.
Однак кошти для відшкодування на зазначені цілі не передбачені у Державному бюджеті України на 2024 рік, а також у Бюджетній декларації на 2025–2027 роки, схваленій постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 № 751.
Відповідні норми прописані у законопроєкт № 12130, повідомляє Zemliak.com в матеріалі «Примусове вилучення землі для фортифікацій. Що треба знати?»
Відповідно проведених Міноборони розрахунків щорічна потреба коштів на відшкодування збитків власникам і користувачам земельних ділянок складає: для вже збудованих споруд — 356,6 млн грн, для спланованих до будівництва споруд — 772,1 млн грн, разом — 1,1 млрд грн.
«Мінфіном не підтримані вказані пропозиції, адже кошти на зазначені цілі не передбачені у Державному бюджеті України на 2024 рік, а також у Бюджетній декларації на 2025–2027 роки, схваленій постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 № 751», — ідеться у тексті законопроєкту.
Також стало відомо, що під час узгоджувальної наради 16 липня 2024 року представник Мінагрополітики зазначив, що проєкт Закону не підтримується у зв’язку із тим, що не містить норм відповідно до яких, власникам земельних ділянок приватної форми власності, на яких побудовано (заплановано будівництво) військові інженерно-технічні і фортифікаційні споруди та облаштовано оборонні рубежі, надаватиметься компенсація за їх використання для зазначених потреб.
Читайте також:
- Поради власникам земельних ділянок, які передають їх в оренду агрофірмам
- Орендар проти агрохолдингу. Як звичаний пайовик намагається відстояти свої права в стосунках із Кернел
- МПЗ. Що власникам землі треба знати про мінімальне податкове зобов’язання