В Україні запрацює держреєстр забруднених вибухівкою земель

В Україні створять перший державний реєстр територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами. 

Про це повідомили в Міністерстві економіки.

«Створення реєстру — важливий крок у сфері гуманітарного розмінування. Його запуск дозволить автоматизувати та прискорити цілу низку процесів. Наприклад, за допомогою реєстру ми зможемо відстежувати стан розмінування територій практично в реальному часі та ефективно планувати подальшу роботу з розмінування. Фермери — отримувати витяги про статус своїх земель: забруднені вони чи очищені. Місцева влада — контролювати стан сільгоспземель, щодо яких вона ухвалила рішення про місцеві податкові пільги на підставі висновків про забруднення територій», — розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Адмініструвати відповідний сайт буде Державна служба з надзвичайних ситуацій, за технічну частину відповідатиме Центр гуманітарного розмінування. Реєстр почне роботу після введення його в експлуатацію ДСНС.

Реєстр наповнюватиметься інформацією з різних джерел. Наприклад, Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані про результати проведення нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності.

АктуальноАграрії з прифронтових областей отримають добрива від USAID

Держоргани, підрозділи яких розміновують території — інформацію про обстеження та очищення земель. А місцева влада — відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги.

Також до реєстру можна буде вносити інформацію про результати обстеження, зокрема, за допомоги супутникових знімків, засобів сканування тощо. До нього буде включена вся територія, що зазнала впливу бойових дій. Обстежені райони, де не виявлено чи знешкоджено вибухонебезпечні предмети, виключатимуться з реєстру.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.