Стало відомо на яких умовах надаватимуть в оренду державні сільгоспземлі

Земельний банк відкриває для аграріїв можливість отримати доступ до сотень тисяч гектарів державних земель на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони на електронному майданчику «Прозорро.Продажі». 

Стартова вартість оренди становитиме 12% від НГО землі, а договори оренди укладатимуться на 14 років для однорічних насаджень і на 25 років для багаторічних, передає Урядовий портал.

«Найближчим часом очікується прийняття розпорядження Кабінету Міністрів про перший пул земельних ділянок, які стануть доступні до оренди. Сумарно це 104,2 тисячі гектар, що буде виставлено на торги вже наприкінці червня — початку липня 2024 року. Ці землі розташовані в різних регіонах України, що дає можливість аграріям з усієї країни взяти участь в аукціонах», — розповів заступник Голови Фонду державного майна України Ігор Тимошенко. 

Реалізація проекту «Земельний банк» не лише дозволить ефективно використовувати державні землі та підтримати агровиробників, але й сприятиме наповненню державного та місцевих бюджетів, створенню нових робочих місць та розвитку сільських територій.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.