За час війни продано земель на 228 мільйонів гривень

У системі від початку війни завершено 897 земельних аукціонів, які принесли організаторам 228 млн грн. А також оголошено 359 нових земельних аукціонів із оголошеною вартістю — 207 млн грн.

Про це повідомляють у пресслужбі «Прозорро.Продажі».

Загалом від початку запуску земельних аукціонів станом на сьогодні в системі оголошено 6299 земельних аукціонів, із них: 3 658 — із оренди та 2641 — із продажу землі.

Вартість усіх лотів із оренди землі сягає 157 млн грн, вони охоплюють площу в понад 25 тис. га. Вартість лотів із продажу землі — 2 млрд 371 млн грн із площею 4,2 тис. га.

Топ-5 регіонів за стартовою вартістю лотів із оренди та продажу землі:

  • Львівська область
  • Київська область
  • Одеська область
  • Закарпатська область
  • Черкаська область область.

Зростання ціни на торгах становить близько 100 %.

На період воєнного стану аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності не проводяться. Проте системою «Prozorro.Продажі» можуть і надалі користуватися приватні фізичні особи.

Також експерти нагадують, що 24 березня Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на період воєнного стану. Але це не стосується всіх інших видів земель — операції з ними мають проводитись і далі у «Прозорро.Продажі». Крім того, ці зміни не впливають на приватних осіб — вони, як і раніше, мають змогу оголошувати в системі «Прозорро.Продажі» торги з продажу та оренди с/г землі.

На платформі Дія.Цифрова освіта доступний модуль освітнього серіалу про онлайн-аукціони, який повністю присвячений земельним електронним аукціонам.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.