Окупація сільгоспземель загрожує кризою всьому світу — Черчель

Близько 22% українських сільськогосподарських земель знаходяться під окупацією, існує блокада аграрного експорту, згоріли 350 тисяч гектарів полів — це ще одні наслідки російської агресії проти України. 

Від цього збитки має не лише наша держава, продовольча криза загрожує світові.

Про це розповів Владислав Черчель, директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України.

«Наразі домовилися про створення координаційного центру, контроль входу та виходу з портів, забезпечення навігацією кораблів що рухатимуться в сторону Стамбула. Аграрії отримають можливіть експортувати зерно. Нагадаю, що Україна входить в топ-5 експортерів пшениці, кукурудзи, олії. Ми кормимо 400 млн людей у світі», — зазначив Владислав Черчель.

За словами фахівця НААН, якщо вдасться зняти російську загрозу судноплавству в Чорному морі — це зніме гостроту світової продовольчої кризи. Українська делегація повідомила, що є певний прогрес від зустрічі щодо «зернового питання» у Туреччині, яка закінчилася домовленістю про створення координаційного центру у Стамбулі.

За даними агентства Reuters, росія начебто погодилася «на перемир’я на час руху вантажів», а Туреччина за підтримки ООН інспектуватиме кораблі, щоб розвіяти побоювання рф щодо контрабанди зброї.

Незабаром українська та російська делегації знову зустрінуться для того, щоб обговорити деталі розблокування експорту українського зерна.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.