В Україні після запуску ринку землі зафіксовано лише 5 скарг на нотаріусів

До Антирейдерської комісії від моменту запуску вільного ринку землі в Україні за результатами укладання земельних угод надійшло лише 5 скарг щодо дій нотаріусів — усі вони стосувалися державної реєстрації переважного права купівлі земельних ділянок с/г призначення.

Про це заявив Віктор Дубовик, керівник Офісу протидії рейдерству, під час Національного круглого столу «Земля: захист права власності та протидія рейдерству».

«Отримані скарги стосувалися саме реєстрації переважного права на землю — одного із законодавчо передбачених механізмів функціонування ринку землі. При тому жодна із цих скарг не підлягала задоволенню, адже реєстрація була проведена в рамках чинного законодавства», — пояснив Віктор Дубовик.

Керівник Офісу протидії рейдерству додав, що Міністерство юстиції поставилося до розгляду таких скарг з великою відповідальністю і дуже пильно розглядало їх: викликали нотарусів як суб’єктів оскарження та брали в них пояснення.

«Аргументація скаржників була така, що вони не зверталися до нотаріуса і не підписували відповідних документів. Але вичерпні відповіді та пояснення нотаріусів дали чітко зрозуміти, що люди-таки зверталися, надавали  документи. Для чого були тоді такі скарги? Можливо, це вид якихось «торгів». Врешті-решт у задоволенні такої скарги було відмовлено», — пояснив Віктор Дубовик.

Експерт зауважив, що це відносно «хороший» показник як для більше ніж 52 тисяч земельних угод, укладених від 1 липня 2021 року, і свідчить про високу довіру до нотаріату в Україні.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.