Малі фермери позбавлені можливості на викуп землі — Шамрицький

Одна з основних проблем, яка є у фермерів з ринком землі, — те, що малі господарства у 100-200 га не мають якісного і доступного фінансування на викуп цієї землі.

Про це повідомив заступник голови Всеукраїнського Конгресу Фермерів Григорій Шамрицький під час форуму у межах виставки « Агроекспо» у Кропивницькому. 

«Але по-тихеньку все стало на свої місця. Ринок землі запустився і нічого старшного не відбулось: ніхто не почав вивозити землю «камазами» в інші країни, ніхто не почав її скуповувати тисячам гектарів, — чого боялися і на чому спекулювали деякі політики»,  — каже заступник голови Всеукраїнського Конгресу Фермерів Григорій Шамрицький.

З початку запуску ринку землі спостерігався ряд проблем:

  • це необізнаність нотаріусів, 
  • низька поінформованість самих фермерів, як себе поводити з пайовиками і орендарями. 

«Великі і середні знайдуть це фінансування, маленькі опинились поза. Збільшиться фінансування Фонду підтримки фермерів, яке ініціював Всеукраїнський Конгрес Фермерів і його голова Іван Слободяник. Буде закладено 100 млн. грн., але ми просимо 500 млн. грн., і сподіваємось, що з часом наша пропозиція буде врахована. Владі потрібно зосередити увагу на малому фермері, і на тих 27 тисяч фермерів, які отримали землю в постійне користування і працювали на цій землі. Їм потрібне фінансування», — додає Шамрицький.

За словами Григорія Шамрицького фермери, які досі працювали «в тіні», починають по-трошки вести діяльність офіційно.

Ще одне болюче питання не лише для малих фермерів —  блокування податкових накладних. На думку Григорія Шамрицького, на це слід звернути увагу владі.

«Ми змушені йти в суд, вигравати там, розблоковувати накладну, але це — втрата  часу і замороження коштів. Крім того, програма, яка блокує накладні, на мою думку, недосконала і її потрібно доопрацювати»,  — каже експерт.

Ці ключові камені спотикання можна виправити з часом, коли малий фермер буде мати у власності землю — буде розвиватись фермерство, буде розвиватись вся країна.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.