Мінімальна зарплата лікарів складе близько 20 тисяч гривень — указ президента

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, що встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці медиків: не менше 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу й не менше 20 тис. грн для лікарського складу. 

Про це повідомляє Офіс президента України на своєму офіційному сайті.

Володимир Зеленський акцентував увагу на тому, що держава повинна турбуватися про медиків не лише раз на рік, а щодня. За його словами, необхідно компенсувати брак належної уваги до медицини протягом багатьох років та цінувати лікарів як національне багатство.

«Для досягнення цієї мети у гас є два ключові пріоритети: перший — якісна інфраструктура й належні умови для роботи медиків, другий — гідна мотивація, забезпечення, умови та гарантії для медичних працівників», — зазначив президент.

Володимир Зеленський назвав неприпустимим, коли середня зарплата в галузі охорони здоров’я близька до рівня середньої зарплати по країні.

Глава держави нагадав, що українська влада поступово збільшує заробітні плати медикам, але потрібно знаходити нові механізми та ресурси, допоки розмір зарплати медиків не стане справедливим.

«І одним з кроків задля досягнення цієї мети стане підписаний мною сьогодні важливий указ Президента України. Він має досить складну назву, але просту суть. Указ встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці. Не менше 13,5 тисяч гривень для середнього медичного персоналу. І не менше 20 тисяч гривень для лікарського складу», — наголосив Володимир Зеленський і підписав відповідний документ.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.