Цьогоріч електронна гривня пройде друге тестування в Україні

Національний банк України проведе відкрите тестування « е-гривні» до кінця 2024 року. В рамках експерименту українці зможуть обміняти свої готівкові та безготівкові гроші на цифрові.

Про це пише Економічна правда.

«У межах експерименту всі охочі протестувати «е-гривні» зможуть обміняти на неї свої готівкові та безготівкові гроші. Підхід, який запровадили в Китаї, де роздавали гроші для того, щоб зацікавити людей, ми не плануємо», — зазначив повідомив голова Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.

Заплановано робити цей пілотний проєкт відкритим. Банківські та небанківські установи будуть агентами центрального банку по розповсюдженню грошей, обміну і надання можливості користувачам ними розпоряджатись з використанням своїх мобільних застосунків.

За його словами, наразі НБУ розіслав банкам запрошення для участі у пілотному проєкті. Надалі ті банки, які підтвердять свою участь, будуть запрошувати до участі своїх клієнтів.

Перший експеримент із застосування «е-гривні» НБУ провів у 2018 році, ставши одним із перших центральних банків у світі, котрі почали тестувати використання цифрових грошей.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.