Змінити місце проживання тепер можна в Дії

У застосунку Дія доступні дві нові послуги для ВПО, які можна отримати без участі чиновника. Перша — зміна місця проживання, якщо ви переїхали до іншого міста України. Друга — скасування статусу ВПО, якщо ви повернулися на місце постійного проживання.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України на офіційному Youtube -каналі.

Скористатися послугами можуть українці, які мають довідку ВПО в Дії. Також важливо звернути увагу, що для зміни місця проживання ВПО необхідно фізично перебувати на місці тимчасового місця проживання, щоб підтвердити геолокацію.

Послуги працюють повністю автоматично. Заявки обробляються онлайн і вам більше не потрібно чекати на рішення держслужбовця чи повторно ходити в держоргани у разі помилки в заявах. Це значно економить час, прибирає людський фактор та можливість отримати відмову в послузі без вагомої причини.

«Отримати послуги в Дії можна, як завжди, в кілька кліків, без зайвих довідок і оформлення їх в держорганах. Для цього просто натисніть на меню своєї довідки ВПО в Дії та виберіть необхідну послугу — Змінити адресу фактичного проживання або Скасувати статус ВПО», — ідеться у повідомленні.

Раніше, щоб отримати послуги для внутрішньо переміщених осіб, необхідно було йти до органів соціального захисту в тому населеному пункті, де ви тимчасово перебуваєте. При цьому при кожному переїзді робити це заново. Зараз же такої потреби немає. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.