Уряд скасував тимчасовий порядок використання резервного фонду в громадах

Кабінет Міністрів України скасував Тимчасовий порядок виділення та використання коштів з резервного фонду бюджету в умовах воєнного стану, затверджений постановою від 01 березня 2022 р. № 175 та відновив дію Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого постановою від 29 березня 2002 р. № 415.

Про це інформує Децентралізація.

Крім цього, відмінено окремі особливості затвердження фінансових документів та казначейського обслуговування в умовах воєнного стану.

«Прийнятою сьогодні на засіданні Уряду постановою ухвалено також ряд інших рішень, зокрема, скасовано постанову Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 267 «Деякі питання затвердження фінансових документів та казначейського обслуговування в умовах воєнного стану», частина положень якої втратила свою актуальність», — ідеться у повідомленні. 

Відтак, поновлено напрями використання коштів з резервного фонду бюджету, зокрема:

  • на заходи з ліквідації наслідків та запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального характеру
  • запобігання негативним явищам на ринку авіаційних перевезень
  • інші непередбачені заходи, які відповідно до законів можуть здійснюватися за рахунок коштів бюджету, але не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету, тобто на момент затвердження бюджету не було визначених актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної ради, місцевої держадміністрації, виконавчого органу відповідної ради підстав для проведення таких заходів.


Також поновлено умови використання коштів з резервного фонду, зокрема, вимоги до звернення про виділення коштів з резервного фонду бюджету, відповідальність, обмеження та інші умови.

Ухвалення сьогоднішнього рішення Кабінетом Міністрів України також забезпечить належне фінансування головних розпорядників коштів сектору безпеки та оборони.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.