Проект бюджету України підготували до другого читання — Шмигаль

Кабінет Міністрів затвердив проект Державного бюджету на 2023 рік до другого читання.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на офіційному Telegram-каналі.

«Уряд ухвалив проект бюджету на 2023 рік до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів. Тепер очікуємо на швидке голосування проекту бюджету у Верховній Раді», — зазначив Шмигаль.

За його словами, до другого читання уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік в бік консервативного сценарію (3,2% замість 4,6%). Прогноз інфляції зменшили з 30% до 28%. Бюджет-2023 планується з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам пропонується збільшити дохідну частину на понад 50 млрд грн.

Прем’єр-міністр зауважив, що видатки передбачені на рівні 2,6 трлн грн. 

«Ми збільшили обсяги видатків на виплати пенсій, на ліквідацію наслідків збройної агресії росії (будівництво, ремонти, купівля людям житла), на наукову й науково-технічну діяльність, на пільгові іпотечні кредити ВПО. Загалом до другого читання в проекті держбюджету видаткова частина зросла на 66,8 млрд грн», — зауважив глава уряду.

Шмигаль наголосив, що пріоритет №1 — безпека й оборона — залишається незмінним.

«Спрямовуємо на боротьбу з окупантами понад 1 трлн грн, це понад 18% ВВП. Фінансуємо українську армію самостійно за рахунок внутрішніх ресурсів», — зазначив глава уряду.

За його словами, дефіцит держбюджету наступного року становитиме понад 20% ВВП.

 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.