В Україні очікується дефіцит солі — думка
Через бойові дії країни-агресора російської федерації ДП «Артемсіль» — найбільше в Європі підприємство з виробництва солі — зупинило роботу ще в квітні. Тоді ж і був вивезений запас готової продукції.
У сезон домашньої консервації може виручити і морська сіль, проте, як зазначають експерти, її виробництво опинилися під окупацією росіян, і стало питання про імпорт морської солі.
Про це повідомляє Промисловий портал.
«Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці. Тим паче більшість мешканців Соледара, співробітників ДП «Артемсіль» вже евакуювались», — повідомив в.о. директора ДП «Артемсіль» Віктор Юрін.
Також Віктор Юрін пояснив, що підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара.
Актуально: Як війна-2022 змінює ринок молока в Україні.
Поклади солі є й на заході Україні. Зокрема, у Дрогобичі, а також у селищі Соло́твино, що на Закарпатті, також на Прикарпатті. Однак на думку експертів, там видобуток або вже сходить нанівець, або навпаки потребує розробки.
«Звичайну сіль могла б замінити морська, проте теж не українська, бо її у нас теж відібрала росія. Знову таки, морська сіль теж буде завозитись з-за кордону», — пояснили фахівці.
Українським джерелом високоякісної морської солі є солоні озера, лимани на Чорному та Азовському морях (це євпаторійська сіль, сакська, керченська, де сіль практично з моря і високої якості). На жаль, всі ці три джерела високоякісної солі з моря окуповані сьогодні. Тобто Україна й це не може використовувати.
Читайте також:
- На Полтавщині припинив роботу музей імені Горького
- В Україні через війну постраждали майже 2000 закладів освіти
- Молочні підприємства можуть відправляти свою продукцію транзитом через ЄС
- Право на компенсацію отримали учасники добробатів — Уряд
- ВРУ підтримала законопроект про заборону ввезення ліків з росії