Заклади освіти отримають якісний інтернет в укриттях

Для проведення навчального процесу в умовах воєнного стану в Україні вже 4 032 школи подали заявки на підключення інтернету в укриттях вд телеком-компаній, з яких 962 — вже підключають до Wi-Fi.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

«Щоб батьки українських школярів мали вибір: навчатися вдома онлайн чи відправити дітей до школи. Ми запустили ініціативу «Wi-Fi в укриттях», що забезпечить заклади освіти швидкісним інтернетом навіть під землею»,  — коментують в міністерстві.

Представники закладів освіти зможуть подати заявку на Wi-Fi в укриттях через онлайн-форму. Також згодом з’явиться дашборд, завдяки якому в реальному часі можна буде відстежувати отримані заявки.

«Укриття в закладах освіти — основна вимога для очного навчання в умовах війни. Щоб знизити рівень стресу під час повітряної тривоги, ми повинні забезпечити належні умови в укриттях. Наявність інтернету є однією з них. Наразі спостерігаємо активну синергію в роботі над підготовкою до навчального року. Вдячний партнерам за ініціативу та підтримку сфери освіти», — зазначив генеральний директор директорату цифрової трансформації МОН Дмитро Завгородній.

Один із пріоритетів Мінцифри — безперебійний інтернет і зв’язок по всій Україні для роботи, спілкування та навчання. Наразі в Україні 30% шкіл мають укриття, а від 1 вересня заклади готуються відкривати двері школярам.

Зазначається, вже маються перші 2500 роутерів і 1000 модемів, які поїдуть до закладів освіти від соціально відповідальних компаній. Планується забезпечити укриття всіх шкіл, ліцеїв і гімназій швидкісним інтернетом до початку навчального року, для цього будуть залучені технічні компанії та українські інтернет-провайдери.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.