На Київщині планують збудувати новий сміттєпереробний завод

Бориспільський та Броварський райони на Київщині візьмуть участь у пілотному проєкті з будівництва сміттєпереробного заводу, інформує Київська ОВА.

Зараз спеціалісти вивчають, скільки громади обох районів продукують сміття та, відповідно, яка його кількість потребує переробки. Це дозволить спроєктувати завод з урахуванням його реальної пропускної спроможності.

Невдовзі також має бути підписаний Меморандум про співпрацю та партнерство між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Київською ОВА, Броварською і Бориспільською РВА, а також місцевою владою Броварського та Бориспільського районів. 

«Реалізація проєкту з будівництва сміттєпереробного заводу дозволить вирішити одразу декілька проблемних питань, що хвилюють жителів Київської області. Зокрема, це дасть змогу зменшити кількість відходів, що продукуються й лишаються у громадах та, таким чином, розвантажити їх. А також розвивати регіон з урахуванням сучасних рішень і комплексного підходу та позбутися несанкціонованих сміттєвих звалищ», – зауважив заступник голови Київської ОВА Сергій Білецький.

Нагадаємо, у вересні 2022 року Київська обласна військова адміністрація разом із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Бориспільською, Фастівською та Броварською громадами підписали Меморандум про співпрацю та партнерство щодо створення на території Київської області сучасних потужностей із перероблення побутових відходів. Документ передбачає співпрацю в реалізації першого в Україні великого інвестиційного проєкту, зокрема, будівництва двох сміттєпереробних заводів.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.