Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Агровиробники отримають рукава для зберігання врожаю
Фермери можуть отримати рукави для зберігання зернових культур.
Кількість рукавів буде розрахована залежно від кількості отриманих заявок і пропорційно до площі оброблюваних земель — у розрахунку не більше одного рукава на 50 га земель, що обробляються для вирощування зернових та олійних культур.
Про це повідомляє пресслужба Програмі USAID.
«Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) та програма «Врожай» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошують про початок реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна — рукавів — місткістю 200 тонн кожен», — повідомили у пресслужбі.
Засоби зберігання зерна зможуть отримати агровиробники, які обробляють від 50 до 10 000 га землі на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, окрім тих, що тимчасово перебувають поза контролем уряду України. Пріоритет буде надано тим господарствам, що розташовані поблизу лінії фронту або постраждали від значних пошкоджень сільськогосподарської інфраструктури.
«Вони в складних обставинах уже третій рік засівають і збирають урожай. Їм необхідна допомога зі зберіганням врожаю, адже ворог зруйнував їхню інфраструктуру. Тому мобільні рукави – це надзвичайно важлива допомога. Вдячний міжнародним партнерам за підтримку аграріїв на прифронтових територій», — наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Хто може взяти участь у програмі?
Фермери, які отримають зернові рукави, зобов'язані використовувати їх виключно для зберігання власної сільськогосподарської продукції. Учасники програми також мають взяти на себе витрати за транспортування рукавів від визначеного складу до свого господарства.
Як подати заявку?
Для отримання допомоги фермери мають зареєструватися на участь у програмі через Державний аграрний реєстр (ДАР), обравши серед доступних програм підтримки Програму Мінагрополітики, ФАО та USAID щодо розподілу зернових рукавів у прифронтових областях України.
Кінцевий термін подання заявок — 6 жовтня 2024 року.