Світовий банк профінансує підтримку українських фермерів

Світовий банк реалізує екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE). Зокрема, понад 90 тисяч фермерів отримають допомогу для залучення пільгового кредитування та грантів.

Про передає Укрінформ.

«Фінансування проєкту складається з позики Світового банку у розмірі 230 млн доларів із Цільового фонду з надання Україні необхідної кредитної підтримки (ADVANCE Ukraine)», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що проєкт ARISE сприятиме доступу агровиробників до пільгового фінансування у 2023 та 2024 роках.

«Проєкт допоможе фермерам мобілізувати близько $1,5 млрд оборотного капіталу. Малі фермерські господарства отримають гранти на сільськогосподарське виробництво», — наголосили в банку.

Також фінансування включає грант у розмірі 320 млн доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). Також проєкт передбачає залучення додаткового фінансування у розмірі до 150 млн доларів, коли такі кошти будуть у Світового банку та донорів.

За даними Світового банку, загальна вартість завданої шкоди українському агросектору від вторгнення росії оцінюються в $40,2 млрд, і вона, ймовірно, зросла з моменту оприлюднення останньої оцінки у лютому 2023 року. Зокрема, ця цифра не враховує розмінування сільгоспугідь, пошкоджень зрошувальних систем, шкоди агрологістиці та збитків підприємств галузі харчової переробки.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.