Ферма в селі Новодмитрівка постачала молоко в Херсон під час окупації

Молочнотоварна ферма в селі Новодмитрівка, що на Херсонщині, єдина на правобережжі Херсонщини. Свою роботу не припиняли. Працювали і під час окупації, і зараз — під обстрілами російських військових.

Про це пише Суспільне.

Молоко в Херсон під час окупації возили саме звідси.

«Нам давали працювати, адже ми забезпечували місто Херсон молоком. Ми єдине підприємство з цієї сторони Дніпра, з правої сторони, в якого є молочнотоварна ферма. З самого початку війни ми спочатку безплатно надавали молоко — і на лікарні возили, і маслозавод брав молоко і безплатно роздавав жителям. Далі ми частково почали співпрацювати вже по продажу, і самі переробляли і продавали», — розповідає Андрій Пастушенко, директор підприємства.

За вісім із половиною місяців окупації поголів’я суттєво зменшилось. Ветеринарні препарати тоді вдалось отримали один раз, через Червоний Хрест. Годувати корів мали можливість тим, що вирощували самі. Надої з 10 тонн молока на добу впали вдвічі, виникли проблеми з репродукцією.

«На початок війни в нас було близько 800 голів, зараз у нас близько 700. Це телята плюс корови. Ну корів уже менш як 300. Зараз ситуація більш-менш стабільна, оскільки в нас є доступ до медикаментів, до матеріалу для осіменіння, уже приїздять ветлікарі. Ми можемо навіть купувати корми, хоча не всі водії хочуть їхати в цей регіон, але все-таки ми знаходимо якісь шляхи», — ділиться директор ферми.

У приміщенні, де перебувають телята, під час окупації жили російські військові.

Білозерська громада зараз постійно під обстрілами російських військових. Місяць тому снаряди влучили і на територію цього підприємства. Перший прильот ракети був у навіс, де знаходились молоді вагітні телички. Після першого прильоту була одна мертва і кілька поранених. І був другий приліт, просто в середину загону, і ми втратили 28 голів.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.