В Україні набуває популярності вирощування амаранту

Обсяг внутрішньої переробки насіння амаранту може збільшитися на 50–100%.

Про це розповів голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда.

«Основа (стимулювання розвитку галузі - ред.) – створення сировинної бази. Для того, щоб мотивувати фермерів, навесні ми підняли закупівельну ціну з 25 до 30 гривень за кілограм. І це спрацювало. Люди побачили різницю, побачили наше бажання допомагати фермерам заробляти, активно включилися у вирощування амаранту. Сіяли і маленькі, експериментальні площі. Були і великі – по 600-800 гектарів», – каже Олександр Дуда.

Експерт наголосив, амарантова популярність, за словами фахівця, зростає настільки стрімко, що варто очікувати на приголомшливі рекордні результати вже цьогоріч.

«Я думаю, що саме в 2025 році може бути переломний момент для розвитку галузі, коли ми збільшимо ще на 50%, або на 100% обсяг внутрішньої переробки насіння амаранту і суттєво додамо у експорті»,  — додав Дуда.

Тривалий час виробники кондитерських виробів вважали, що амарант не смачний, його ніхто не їстиме, – він просто не приваблює людей. Але 2024 рік показав зовсім інше: базові амарантові продукти (борошно, пластівці, попамарант, екструдовані вироби) мають дуже широкий спектр застосування.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.