На Запоріжжі розробляють плани деокупації територій — ОВА

Уже зараз у Запорізькій області розробляють алгоритми деокупації. Звільнені населені пункти потребуватимуть відновлення об’єктів життєзабезпечення населення та знищеної інфраструктури, створення належних умов для проживання людей та забезпечення їх всіма видами послуг. Разом з РВА та органами місцевого самоврядування обласна влада розробляє проєкти відновлень та відбудови, повідомили в Запорізькій ОВА.

Також військові спільно з силовими структурами готуються до проведення фільтраційних та стабілізаційних заходів, які потребують повної злагодженості та оперативності.

Наразі правоохоронці співпрацюють з Державною міграційною службою щодо поновлення громадянства України людям, які знаходились в тимчасовій окупації та потрапили під примусову паспортизацію рф. 

Як зазначив начальник Запорізької ОВА Юрій Малашко, буде створено мобільні групи, які допоможуть швидко відновити необхідні документи на звільнених територіях. 

Крім цього, очільник ЗОВА звернувся до Кабінету Міністрів України щодо ухвалення рішення про можливості швидкого та безкоштовного способу отримання паспорта.

Також ОДА посилено працює над забезпеченням належного українського мовлення на всій території області. В тестовому режимі працює загальнонаціональна цифрова телемережа МХ-7, яка включає 9 загальнонаціональних та 2 регіональних канали, що дозволяє розширити радіус трансляції. Для відновлення мовлення на звільнених територіях фахівці потребують пересувні ретранслятори. За наявності необхідних потужностей вдасться відновити покриття не лише в Запорізькій області, а й поширити його на Донеччину.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.