Зниження цін на яйця очікується після Великодніх свят — НААН

За прогнозними розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, ціни на курячі яйця зберігатимуться до Великодніх свят на рівні 70,6-71,5 грн за десяток, залежно від марки та умов у певній мережі супермаркетів.

Про це розповіла Світлана Пашко, старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» НААН.

Зниження цін на яйця очікується після великодніх свят (16 квітня 2023 року). Оскільки відключення світла та використання генераторів також впливає на формування цін на яйця.

«Поголів'я курей-несучок оновлюється щовесни, але у 2022 році через важку ситуацію в країні відбулася технологічна перерва. У найближчі місяці виробництво яєць зростатиме, адже почнуть нестись ті курки-несучки, поголів'я яких відновили на підприємствах пів року тому», — уточнила експертка НААН.

Покращення ситуації з енергопостачанням після закінчення опалювального сезону також вплине на цінові тенденції.

Восени 2022 року до різкого подорожчання яєць привели пов'язані з війною проблеми галузі — руйнування птахофабрик, зменшення поголів'я несучок тощо. 

Із початком повномасштабного російського вторгнення на територію України більшість виробників курячих яєць, які перебували в центральних регіонах України, опинилися в зоні бойових дій, потужності в Донецькій, Харківській, Херсонській та Київській областях було втрачено, що вплинуло на зниження пропозиції яєць на ринку та їх подорожчання.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.