Майже половина теплиць України зупинились

В Україні 40% теплиць припинили функціонувати через бойові дії. Інші продовжують працювати, але з меншим випуском продукції. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Для того, щоб підтримати будівництво нових теплиць, Урядом було ініційовано грантові програми, кількість заявок за якими зростає щомісяця. Проектування потребує 2–3 місяці, тому с/г виробники активно почали подавати заявки з жовтня - листопада. Наразі підтверджено заявок на 20 га, на 70 млн грн. За рахунок цих теплиць буде створено близько 250 робочих місць. За цією програмою передбачено можливість профінансувати проекти для декількох сот теплиць», — коментує Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

За його словами, через відсутність електроенергії немає можливості прискорювати ріст продукції, тому він відбувається природньо. Це впливає на обсяг вирощених фруктів та овочів, через що знижується кількість пропозиції на ринку, але дефіциту немає. У результаті тепличні підприємства наразі перебувають на межі рентабельності. 

Посадовець зазначив, щодо овочів борщового набору дефіциту немає, найскладніша ситуація з цибулею, яка у відкритому ґрунті на 80-90% вирощувалася в південних регіонах, більшість — саме в Херсонській та Запорізькій областях. Тому її доводиться імпортувати. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.