Ціна гречки може вирости до 300 грн за кілограм — ЗМІ

В Україні дефіцит гречки буде компенсований різким зростанням ціни на неї. Цьогоріч врожай очікується на рівні 20 тисяч тонн, тоді як необхідний мінімум сягає 100 тисяч тонн. Враховуючи, зазначені аспекти, ціна на гречку, на жаль, продовжить зростати і найближчим часом ціни зростуть понад 100 грн/кг.

Про це повідомив Богдан Слуцький, фінансово-економічний оглядач.

Також Богдан Слуцький зазначає, що щороку рівень споживання гречаної крупи в країні у середньому становить 130-140 тисяч тонн.

«Із початку року вартість одного кілограма гречки зросла щонайменше на 32%  — до 62 грн/кг, хоча є й по 80-90 гривень. Очікується, що гречка дорожчатиме надалі, її вартість може перетнути позначку 100 грн/кг», — додав фахівець. .

На думку фахівця, ситуацію з дефіцитом гречаної крупи можна виправити тільки в наступні роки, шляхом збільшення посівних площ за допомогою цільових дотацій виробників. 

«Держава має взяти під контроль цей процес. Тільки так ми зможемо збільшити врожай гречки, позбутися імпортної залежності та зменшити ціни для українців»,  — наголошує фахівець.

У 2022 році на тлі війни посівна площа гречки в Україні суттєво скоротилася. Станом на 12 травня, коли посівна кампанія становила 90%, посіяли гречки тільки 12 тисяч тонн, свідчать дані Міністерства агрополітики.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.