Прозорро.Продажі починають проводити електронні торги з оренди й продажу державних та комунальних земель

Прозорро.Продажі розпочинають проведення торгів з оренди державної та комунальної землі сільськогосподарського призначення та продажу і оренди земель несільськогосподарського призначення.

Про це ідестья в офіційному прес-релізі системи.

Нагадаємо, у середу 22 вересня уряд прийняв Постанову №1013 про вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) та  визначив Прозорро.Продажі адміністратором електронної торгової системи відповідно до Закону України №1444. Постанова набула чинності 28 вересня 2021 року.

Функція державної електронної торгової системи Прозорро.Продажі — забезпечити безпечність торгів, неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника, який має на це визначене законодавством право, до участі в аукціоні, а також можливість будь-кому в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами та їх результатами. Переможцем земельних торгів стає той учасник, який під час трираундового аукціону запропонував найвищу ціну. 

Усі організатори земельних торгів державної чи комунальної форми власності можуть вже сьогодні звертатись до акредитованих в системі “Прозорро.Продажі” майданчиків для публікації перших земельних аукціонів. Перелік таких майданчиків завжди доступний на сайті prozorro.sale.  Приватні власники земель також можуть виставляти на аукціонах свої ділянки на продаж чи для оренди з власної ініціативи. 

«Ми вітаємо повноцінне відкриття ринку землі. Сама система Прозорро.Продажі технічно повністю готова до запуску земельних торгів. Відсьогодні у державних та місцевих органів влади є всі законодавчі підстави для оголошення аукціонів з надання в оренду земель сільськогосподарського призначення та продажу інших (не с/г) земель. Переконаний, що прозорі електронні аукціони сприятимуть встановленню ринкових цін на землю завдяки конкуренції серед учасників. Віримо, що переваги системи оцінять і приватні власники земель, які захочуть отримати за свій актив більше грошей», — заявив директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев.

Слід підкреслити, що продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений. Такі ділянки можуть здаватися в оренду або бути приватизованими відповідно до Закону.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.