Платна риболовля як бізнес

Можна нескінченно дивитися на вогонь, воду і як гойдається поплавець. Риболовля завжди була одним із найпопулярніших видів відпочинку. Однак для досить мотивованих рибалок самого клювання риби мало, багато кому хочеться відчути цей природній азарт і по-справжньому наловити риби

Отже, саме час відгукнутися на попит пропозицією — організуйте місце та надавайте послуги із платною риболовлею.

Експерти популярного Телеграм-каналу «Ідеї для Вашого бізнесу» розповіли про те, як можна організувати бізнес із надання послуг платної риболовлі. 

Зниження рівня водоскиду, загрязнення водойм та браконьєрство зробили свій негативний внесок у природний баланс довкілля. Тепер для гарного клювання мало просто місця на природі, потрібно знати справді рибні місця. Наприклад, місце платної риболовлі.

Насамперед необхідно зареєструвати свій бізнес. Звичайно, можна обмежитися швидкою та простою реєстрацією ФОП, але оскільки інвестиції в проект мають бути чималі, то краще зареєструвати ТОВ.

Після реєстрації отримайте відповідні дозволи від органів місцевого самоврядування.

Читайте також Як ловити рибу в рамках закону?

Вибір водойми для платної риболовлі

Організувати платну риболовлю можна двома способами: взяти водойму в оренду, придбати її чи побудувати самостійно. Кожен варіант має певні нюанси і потрібно виходити з власних можливостей:

1.    Оренда водойми вимагає попереднього моніторингу екологічної обстановки: чи не забруднена вона, чи є там риба, чи зручна рибалка. До того ж, якщо бізнес добре піде, то власник може просто не продовжити вам оренду, а продовжити вашу справу на цьому місці вже самостійно і на вже сформованій клієнтській базі.

2.    Створення власної водойми має на увазі надто великі вкладення на початковому етапі, до того ж, до готовності риболовлі має пройти достатній час.

3.    Купівля водоймища також викликає чимало питань у підприємця-початківця і, в першу чергу, фінансових. Та й ефективно ли відразу викупити водоймище, а не орендувати його як пробну оцінку попиту?

Кожен із варіантів несе певні ризики, які краще прорахувати заздалегідь. За попередніми оцінками, мінімальні витрати на водоймі починаються від 100’000 гривень у разі її купівлі або створення, або від 50 000 гривень у разі оренди.

Велика риба у руках

Устаткування

Відразу після того, як визначитеся з водоймою, приступайте до її облаштування: очисні та днопоглиблювальні роботи, зміцнення берегової зони. Краще скористатися послугами фахівців, а не займатися цим самостійно. Обсяг робіт залежить від початкового стану ставка.

Вам потрібно буде обладнати кілька понтонів для спуску до води, облаштувати невелику станцію для човнів та побудувати будиночок для персоналу. 

Орієнтовні розцінки такі:

 • Човнова станція, 1 штука — 20 000 гривень;

 • Човни, 6 штук — 50 000 гривень;

 • Будиночок для персоналу, 1 штука — 50 000 гривень;

 • Облаштування зони відпочинку — 300 000 гривень;

 • Обладнання коптильної зони — 20 000 гривень;

 • Рибальські снасті для прокату/відкриття точки продажу «Усе для риболовлі», 1 штука — 50 000 гривень.

Разом — близько 500 000 гривень.

Будиночок на воді

Як вибрати постачальника?

Закупіть рибу у найближчому рибгоспі. По-перше, так ви заощадите на транспортних витратах. По-друге, цій рибі доведеться менше адаптуватися до нового водоймища.

Зазвичай при відкритті ставка для платної риболовлі орієнтуються на карася, амура, коропа та сазана. 

Не пропонуйте послуги клієнтам відразу після запуску. Дайте молодняку освоїтися та відгодуватись. Приблизні витрати на закупівлю рибного молодняка — 40 000 гривень.

Персонал

Для ставка з платною риболовлею достатньо найняти чотирьох підсобних робітників, які стежитимуть за прибиранням та охороною території, а також спілкуватимуться з клієнтами. 

Також вам знадобиться іхтіолог чи фахівець, який стежитиме за станом ставка та його мешканців. Заощаджувати на послугах останнього не варто, оскільки раптова загибель риби може обійтися дорого та зарубати на корені всі перспективи.

Найняти співробітників найкраще з прилеглих населених пунктів. Зазвичай там мало роботи, а мотивація до неї сильна. 

Орієнтовні зарплати на місяць:

 • Технічні робітники, 4 особи — 40 000 гривень

 • Іхтіолог — 15 000 гривень

 • Адміністратор — 10 000 гривень

 • Охоронець — 10 000 гривень

Разом — 75 000 гривень.

Обов’язки щодо ведення документообігу, пошуку клієнтів та реклами бізнесу бере на себе власник проекту.

Як рекламувати бізнес?

Для початку промацайте грунт серед місцевих любителів риболовлі, а потім виходьте з пропозиціями на рівень області. Форуми рибалок, сарафанне радіо, реклама на радіо та в ЗМІ — у боротьбі за клієнта добрі будь-які засоби. Але найкращою рекламою вашого проекту стане відмінне клювання та великий улов. За постійними клієнтами обов’язково підтягнуться нові.

Прибуток залежить від кількості клієнтів, а їх приток буде нерівномірним протягом року. Якщо за перше літо вдасться відбити хоча б частину вкладеного, то на зиму доведеться затягнути паски. На той випадок, якщо зимова риболовля не виправить ситуацію, можна зайнятися організацією суміжних проєктів. Наприклад, реалізацією риби для кафе та ресторанів, до магазинів і безпосередньо приватникам.

Плюси та мінуси бізнес-ідеї

Переваги:

 • Цікавий статусний бізнес

 • Можливість роботи з великими замовниками

 • Перспективи для розвитку

Недоліки:

 • Високі вкладення на старті

 • Довгий вихід на окупність

 • Репутаційні ризики

Вилов риби

Організація платної риболовлі — непростий бізнес, який вимагає відповідального підходу. Вихід на окупність буде довгим, але перспективи для розвитку проєкту є і вони дуже перспективні. Наприклад, на базі вашої водойми можна організувати невеликий готель або базу відпочинку. 

Хай у вас все вийде!

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.