Експерти нагадали про послідовність оформлення права власності на земельну ділянку

Щоб стати власником земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок, необхідно виконати чотири умови: виготовити технічну документацію, зареєструвати земельну ділянку в Держгеокадастрі, отримати рішення місцевої ради про передачу землі у власність, оформити право власності на саму земельну ділянку.

Детальніше ідеться у матеріалі Zemliak.com «Приватизувати землю під будинком | інструкція». 

«Якщо на неприватизованій земельній ділянці стоїть житловий будинок, на який зареєстровано право власності, то господар може пройти «спрощену» процедуру приватизації земельної ділянки»,  — кажуть експерти.

На етапі виготовлення технічної документації необхідно встановити чи відновити межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд. Спочатку власник житла має звернутись в землевпорядну організацію з сертифікованим інженером-землевпорядником.

Реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі передбачає отримання витягу з Державного земельного кадастру (Держгеокадастру) із зазначенням кадастрового номеру земельної ділянки під будинком.

«Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі громадянину слід із письмовою заявою (клопотанням) звернутися до міської, селищної чи сільської ради про передачу земельної ділянки у приватну власність»,  — кажуть експерти.  

На четвертому етапі, завершальному, необхідно отримати витяг із Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку, на якій розташований приватний житловий будинок.

Рішення сесії місцевої ради про передачу у власність земельної ділянки є підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

У підсумку людина отримає виписку з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку, що дає повне право на користування майном.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.