Аграрії внесли в ДАР близько 7 мільйонів земельних ділянок

У системі обліковано близько 7 мільйонів земельних ділянок загальною площею приблизно 20 мільйонів гектарів, що становить понад 80% від загальної площі сільськогосподарських угідь України. 

Станом на кінець березня 2025 року 72,6% зареєстрованих користувачів ДАР становлять фізичні особи, 16,6% — юридичні особи, а 10,8% — фізичні особи-підприємці.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

За словами Міністра, у Державному аграрному реєстрі (ДАР) вже зареєстровано вже понад 200 тисяч користувачів. Також у реєстрі зафіксовано понад 573 тисячі корів, 320 тисяч овець і 54 тисячі кіз.


Актуально:  В Україні створили мобільний застосунок для власників земельних ділянок, які хочуть мати доступ до актуальної інформації у зручному
форматі. Застосунок доступний за посиланням: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.feodalme.


«Той факт, що понад 200 тисяч користувачів уже приєдналися до платформи, свідчить про високу довіру до цифрових інструментів держави, що особливо важливо в умовах війни, коли підтримка має бути швидкою та адресною. ДАР — це інструмент реальної допомоги для фермерів та водночас — платформа, через яку ми адаптуємо агросектор до стандартів ЄС. Активне зростання числа учасників системи підтверджує, що ДАР став дієвою платформою для надання державної та міжнародної підтримки агросектору», — наголосив Віталій Коваль.

Міністр також зауважив, що наразі майже всі діючі програми державної та міжнародної підтримки агросектору реалізуються через Державний аграрний реєстр.

Зокрема, через ДАР агровиробники подають заявки на підтримку на гектар, утримання великої рогатої худоби, овець і кіз, дотації на реконструкцію або будівництво зрошувальних мереж, а також на спеціальні програми для господарств з деокупованих і прифронтових територій.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.