Вартість оренди землі на Львівщині зросла в понад 5 разів

У серпні 2021 року на аукціонах було продано права оренди 140 ділянок площею 1613 га. Розмір річної плати за користування цими земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить понад 10 млн грн, що більше ніж в 5 разів перевищив стартову ціну лотів. 

Про це повідомили в Львівській ОДА.

Вартість проданих лотів орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини.

«В порівнянні з липнем 2021 року, громади активізувалися в частині виставлення вільних земельних ділянок на земельні аукціони. Кількість ділянок, що пропонується сільськогосподарським виробникам до залучення в сільськогосподарський оборот збільшено в рази, у липні пропонувалось лише 24 земельні ділянки», — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

За її словами, придбання землі в оренду на торгах для сільськогосподарського виробника — це зручний спосіб збільшення земельного банку, а для територіальної громади — це додаткові надходження до місцевого бюджету. 

Додатковий фінансовий ресурс дозволить покращити інфраструктуру, соціальний та економічний стан громад, оскільки територіальні громади стали «повноцінними господарями» своєї землі та отримали певні права і можливості, потрібно розуміти, як ними ефективно скористатися.

Слід відзначити продаж прав оренди земельних ділянок на території Гніздичівської, Поморянської, Белзької, Ралівської, Стрийської територіальних громад, у яких завдяки проведеним аукціонам зросла вартість одного гектара на земельні ділянки в окремих випадках до 10-30 тис грн.

«Держава надала нам більші можливості для реалізації делегованих і власних повноважень. З моменту вступу в дію змін до Земельного кодексу України ми стали повноправними розпорядниками земель, що знаходяться на територіях нашої громади та можемо ефективно контролювати використання земель, а також здійснювати правильне планування території громади», — зазначив начальник відділу архітектури і земельних питань Белзької територіальної громади Роман Кісілевич.

У середині серпня 2021 року відбулися земельні торги, організатором яких була Поморянська селищна рада.

«Права оренди на земельні ділянки були продані по досить високій ціні. Вартує відзначити земельну ділянку площею 10,22 га в с. Сновичі, права оренди якої продано за ціною більш як 311 тис грн. Правильно підібрана та інвестиційно приваблива ділянка — це запорука успіху аукціону», — зазначив начальник загального відділу Поморянської селищної ради Надія Бандура.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.