Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Експерт розповів про засоби захисту озимої пшениці в умовах кліматичних змін
В умовах зміни клімату фермери все більше відкладають посів озимої до пізніх строків.
Однак і в таких умовах, під час вегетації, завжди існує ризик ураження шкідниками. До них відносяться злакові попелиці, які також є переносниками вірусних захворювань, злакові мухи, шкідлива черепашка, хлібні п'явиці, пшеничний трипс, та інші.
Боротися з ними допоможуть препарати груп піретроїдів і неонікотиноїдів
Про це розповів Сергій Уваров, менеджер з розвитку агротехнологій у північно-східному та західному регіоні LNZ Group для Superagronom.com.
Ефективними засобами у боротьбі з вказаними шкідниками є застосування, наприклад таких як:
- Альфа Супер (альфа-циперметрин, 100 г/л) контактно-шлунковий інсектицид, що застосовують на всіх стадіях розвитку комах
- Циркуль (лямбда-цигалотрин, 50 г/л) інсектицид миттєвої дії, що має високу ефективність при низьких нормах внесення
- Октант Турбо (тіаметоксам, 141 г/л + лямбда-цигалотрин, 106 г/л) з швидким нокаут-ефектом та тривалим періодом захисної дії проти широкого спектру шкідників
- Бомбардир Дуо (імідаклоприд, 300 г/л + лямбда-цигалотрин, 100 г/л) інсектицид з відмінною контактною та системною дією
- Престо (клотіанідин, 200 г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л) контактно-системної дії з яскраво вираженим «нокаутуючим» ефектом проти сисних та листогризучих шкідників та шкідників, які ведуть прихований спосіб життя.
«Беручи до уваги, що засоби захисту бренду Defenda це однокомпонентні препарати, ми завжди рекомендуємо вносити їх в бакових сумішах для підвищення ефективності дії. Так, поєднання карбендазиму з флутріафолом є ефективним рішенням щодо контролю септоріозу пшениці», — зауважив Сергій Уваров.
Загалом, септоріоз вражає рослини пшениці озимої впродовж всієї вегетації та по всій території країни через широкий діапазон умов для розвитку: температура від +9 до +30 °С та наявність краплинної вологи. За випадання дощів, підвищення відносної вологості повітря та вітряної погоди можна очікувати прогресування цієї хвороби.
Однозначно, враховуючи строки сівби, необхідно коригувати норми та кількість компонентів при протруюванні, де головне завдання отримати дружні та здорові сходи озимих культур.