Екоактивісти просять зняти з земельних торгів ділянки природних угідь

Значна частина ділянок, виставлених на онлайн-аукціони з оренди державних земель сільськогосподарського призначення у Миколаївській та Одеській областях, є природними угіддями, а не ріллею. 

Активісти повідомили, що звернулися до ТОВ «Земельний банк», яке займається організацією земельних онлайн-аукціонів, з вимогою не здійснювати продаж з торгів під розорювання конкретно цих природних ділянок.

Про це попередили активісти Української природоохоронної групи (УПГ) на основі даних власного аналізу, повідомляє Ecopolitic.com.

Вони розповіли, що загалом держава запланувала віддати в оренду через аукціони понад 90 тис.га земель для сільськогосподарських потреб. В УПГ зробили аналіз таких земель на території Одеської та Миколаївської областей. 

«Активісти з’ясували, що значна частина цих територій — це не рілля, а природні ділянки — луки, степи, ліси. За їхніми даними, на Миколаївщині 4,7% (понад 990 га) всіх земель, які планують виставити на аукціон, є повністю або частково степовими, лучними або вкритими лісом. На Одещині 21% (понад 1250 га) є повністю або частково степовими або вкритими лісом. 66,6% природних ділянок, які планують виставити на аукціон, на Миколаївщині є повністю є степовими. На Одещині ця частка складає 60%»,  — ідеться у повідомленні.

За словами активістів, в межах Одеської області 99% всіх природних територій розташовані практично єдиним масивом в межах Петровірівської громади. Тут на аукціон планують виставити понад 1200 га степів та лісів в долині річки Середній Куяльник. 

В УПГ наголосили, що розорювання цих природних територій суперечить указу президента щодо збереження та відтворення лісів, Конвенції про біорізноманіття, Закону України «Про основні засади державної екологічної політики до 2030 року», а також регламенту Європейського Союзу по боротьбі зі знелісненням.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.