Житель села Немичинці двічі на рік збирає врожай картоплі

Мешканець села Немичинці, що на Хмельниччині, Олександр Машталер на своєму городі картоплю збирає двічі на рік. Перший раз саджає її на початку червня, другий — на початку серпня. 

Про це ідеться в сюжеті Суспільного.

Із картоплею фермер з Немичинців Олександр Машталер на своєму городі експериментує вже кілька десятків років.

За його словами, викопана раніше та складена у погріб картопля все тепло, що встигла увібрати в себе, віддає. І через це утворюється подвійний конденсат: і на бульбах, і в погребі. Відтак врожай погано зберігається.

«Якщо змістити посадку десь в кінець травня — на початок червня, тоді картоплю можна копати наприкінці вересня — на початку жовтня, вона дуже гарно визріє, буде підготовлена до зберігання, а конденсату практично не буде», — розповідає Олександр Машталер.

Фермерством Олександр Машталер займається 32 роки. За цей час, каже, зробив чимало спостережень за головним овочем на столі українців.

«Не можна садити картоплю на 30 сантиметрів між рядками, не можна садити на 50, потрібно хоча б 70-80 сантиметрів. Якщо ви подивитесь, тут двічі підгорнуто. Бульби будуть хороші й урожай буде теж непоганий», – ділиться одним з них фермер.

Свою картоплю фермер від жуків не кропить. Каже, шкідники переважно були там, де люди посадили її раніше. Відтак його картопля є екологічно чистою.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.