В Україні створять інформаційну базу житла для ВПО

В Україні планують інвентаризувати об’єкти, які можуть бути потенційно придатними для проживання ВПО. У результаті з’явиться інформаційна база даних для переселенців із класифікацією житла – «придатне для проживання», «потребує поточного ремонту», «потребує капітального ремонту» тощо, повідомляє Головний будівельний портал України.

Таке рішення ухвалили члени чергового засідання Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) Верховної Ради з захисту прав ВПО, мета якої — пошук можливостей для забезпечення переселенців безкоштовним житлом.

«Фонд держмайна бачить 20,5 тис об’єктів житлового фонду. По тих об’єктах треба працювати на місці, встановлювати, чи вони придатні для проживання, створити інфобазу в тому числі для того, аби залучати міжнародних донорів, благодійні організації для покращення умов проживання», — зазначив нардеп Павло Фролов.

Водночас, у громадах проведуть аудити, щоб виявити невитребуване житлове приміщення, тобто без власника чи спадкоємців, щоб взяти на комунальний облік та при необхідності надати житло переселенцям.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.