У липні час внести добрива для врожайності капусти

У липні капуста починає активно формувати майбутній качан. Для цього вона потребує додаткового підживлення, наприклад, дріжджове — дріжджі активізують ріст рослин та зміцнюють їх. Розчинити 100 г пекарських дріжджів та 500 мл будь-якого варення (або 3 ст.л. цукру) у 10 л води. Залишити в теплому місці на 3 дні.

Перед застосуванням розвести отриманий розчин водою у співвідношенні 1:10. Поливати по 1 літру під кущ, пише Zemliak.com.

Також серед натуральних добрив виділяють:

  • Деревна зола багата на калій, фосфор, кальцій та мікроелементи, які важливі для формування щільних качанів.

Сухе внесення: Просто розсипати золу навколо рослин (приблизно 1 склянка під кущ), а потім добре полити.

Настій: 1 склянку золи залити 1 літром окропу, настоювати 5 днів. Потім розвести у 9 літрах води та поливати капусту.

  • Зелене добриво (настій сидератів). Це органічний, екологічний варіант для стимуляції росту: на відро чистої води додати літрову банку зеленого добрива (наприклад, настоянки з кропиви або інших трав). Можна додати 1 столову ложку сульфату калію. Ретельно перемішати та поливати капусту. Цього розчину вистачить приблизно на десять качанів.

Також у липні під капусту можна вносити мінеральні добрива:

  • Суперфосфат Фосфор необхідний для формування міцних качанів: розчинити 2 столові ложки суперфосфату у 5 літрах води. Полити цим розчином капусту.
  • Калієва селітра або сульфат калію Калій сприяє утворенню щільних качанів і підвищує стійкість рослин до хвороб та стресів: додати 1 столову ложку калійної селітри або сульфату калію на відро чистої води, ретельно перемішати та полити капусту (0,5-1 л на рослину). Цей варіант ідеально підходить для підживлення з липня і до кінця літа.
  • Можна використовувати готові комплексні добрива для капусти, які містять збалансоване співвідношення азоту, фосфору, калію та мікроелементів. Завжди дотримуватись інструкції на упаковці.
  • Нітрофоска містить усі три основні елементи (азот, фосфор, калій): розчинити 2 столові ложки нітрофоски на відро води і поливати під корінь.

Щоб захистити зміцнілу розсаду капусти від навали білокрилки та гусені, можна використати медичні шапочки. Використання таких фізичних бар'єрів є екологічним та безпечним способом захисту капусти, що дозволяє уникнути використання хімічних пестицидів.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.