Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Сіяти айстри варто не раніше травня — досвід
Серед найпростіших квітів для клумби садівники обирають айстру. Її цвітом можна милуватися від липня до пізньої осені, залежно від сорту. Як правило, в середній смузі айстри сіють на початку - середині травня.
Час появи перших сходів становить 3-3,5 тижні. Глибина загортання насіння в борозенки повинна бути від 0,5 до 0,8 см. Відстань між рядами залишають не менше 15-20 см, пише Zemliak.com.
Сіють насіння достатньо рідко (зберігаючи відстань приблизно в 5 мм між насінинами), в неглибокі (3–5 мм) борозенки. Висіяне насіння присипають землею, ґрунт ущільнюють і обережно поливають. За оптимальних умов, при температурі 18–22° С, сходи з'являються на 5–7 добу
«При формуванні на сіянцях 2-3 справжніх листків посадки проріджують, залишаючи відстань між рослинами близько 12-14 см, з урахуванням того, що можливе буде випадання деяких саджанців. Не обов’язково знищувати зайві квіти, їх можна пікірувати на інше місце, наприклад, в палісадник, уздовж доріжок, на комбіновану клумбу», — кажуть знавці.
Айстра світлолюбна, вологолюбна і досить холодостійка. До ґрунтів невимоглива. Віддає перевагу родючим суглинистим або супіщаним ґрунтам. Для уникнення значного ураження айстри хворобами не можна садити цю рослину після гладіолусів, а також повертати її на теж саме місце раніше, ніж через 4–5 років. Не витримують айстри також застою води і внесення свіжих органічних добрив.
Збирати насіння айстр можна після того, як квіти вже цвітуть і в'януть. Зазвичай це відбувається в кінці літа або на початку осені.