Суд на Тернопільщині заборонив московським попам користуватися землею під храмом

Західний апеляційний господарський суд прийняв рішення заборонити Тернопільській єпархії УПЦ МП користуватися земельною ділянкою на вулиці Євгена Коновальця, 1 у Тернополі. На цьому місці розташований єдиний храм Московського Патріархату в обласному центрі — кафедральний собор Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Про це повідомляє видання Тернополяни.

Судді прийняли нове рішення, яким церкві скасовується право постійного користування земельною ділянкою, що унеможливлює користування будівлею в тому числі.

«Судді прийняли рішення стягнути з управління Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (вулиця Є.Коновальця, будинок 1, місто Тернопіль) на користь Тернопільської міської ради у відшкодування сплаченого судового збору в розмірі 4 542,00 грн», — пише видання.

Як стало відомо, 17 квітня 2023 року депутати на сесії Тернопільської міської ради Тернопільській єпархії УПЦ МП заборонили користуватися земельною ділянкою на вулиці Коновальця, 1. Пояснюючи своє рішення, депутати наголошували на тому, що зараз в Україні триває війна, і дивно те, що досі в західній Україні діють такі осередки російської ФСБ. 

Та Тернопільська єпархія УПЦ МП подала судовий позов до Тернопільської міської ради щодо скасування даного рішення сесії. 

І у грудні 2023 року суддя Господарського суду Тернопільщини Надія Андрусик повернула московському патріархату пів гектара землі під церкву в Тернополі.

Та, днями судді західного апеляційного господарського суду, в складі колегії — головуючого (судді-доповідача): Бойко С.М., суддів: Бонк Т.Б., Якімець Г.Г., постановили рішення Господарського суду Тернопільської області від 22.12.2023 у справі № 921/290/23 скасувати.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.