Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
ВРУ розгляне законопроєкт щодо співпраці громад
Парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 29 квітня рекомендував Верховній Раді України ухвалити в другому читанні Проект Закону №11412 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку співробітництва територіальних громад, який покликаний спростити процедури міжмуніципальної співпраці в Україні.
Основні новели законопроєкту:
- У договорі про співробітництво можуть поєднуватися кілька форм співробітництва.
- Однією з форм співробітництва визначена агломерація, але умови її утворення визначатимуться окремим законом.
- Громади здійснюють співробітництво через органи місцевого самоврядування, а не лише через місцеві ради, як передбачено зараз.
- У разі відмови одного з учасників співробітництва від участі, інші учасники зможуть продовжити процедуру співробітництва, а не починати усе спочатку.
- Співробітництво в умовах дії режиму воєнного або надзвичайного стану може відбуватися за спрощеною процедурою.
На період дії воєнного стану та шести місяців після його припинення чи скасування спрощуються процедури для таких проєктів:
- підтримки сектору безпеки та оборони;
- ліквідації наслідків збройної агресії;
- забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб;
- створення умов для реабілітації Захисників та Захисниць, ветеранів війни та членів їх сімей.
На період дії надзвичайного стану за спрощеною процедурою можуть реалізовуватися договори, які стосуються ліквідації наслідків особливо тяжких надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Також законопроєкт пропонує відмінити звітування учасників співробітництва перед Міністерством і більш чітко прописує вимоги до моніторингу співробітництва, який щоквартально має виконувати центральний орган виконавчої влади, котрий забезпечує формування державної політики у сфері розвитку місцевого самоврядування.
Все це центральний орган виконавчої влади може моніторити без втручання у роботу учасників співробітництва. А такий чіткий перелік показників моніторингу не дозволить по-різному трактувати законодавство.
Нагадаємо, в першому читанні законопроєкт № 11412 був ухвалений 9 жовтня 2024 року.