Прикордонні громади Сумщини оновлюють стратегії в умовах війни

Попри близькість до кордону з ворогом, а також обстріли й евакуацію мешканців з прикордонних сіл, Глухівська та Березівська громади працюють над оновленням пакету стратегічних документів. 

Про це інформує Громадський простір.

У 2020 році Глухівська міська громада затвердила стратегію розвитку до 2027 року. Нині громада потребує нових рішень і проєктів, а також оновлення пакету стратегічних документів відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій».

«Враховуючи сьогоднішні виклики, які стоять перед нашою громадою, стратегія — це не тільки план дій, а й інструмент формування кращого майбутнього. Вона допоможе визначити пріоритети, згуртувати громаду навколо спільних цінностей і цілей, що є ключем до успішного розвитку»,  — зазначила начальниця управління соціально-економічного розвитку Глухівської міської ради Людмила Сухоручкіна.

Керуючий справами виконавчого комітету Березівської сільської ради Едуард Попов зазначив, стратегію розробляють для того, щоб громада мала шлях для розвитку після закінчення війни. 

«Обов’язково буде розділ відновлення об’єктів, які постраждали від бойових дій. У своїй стратегії ми плануємо прописати цілі для всіх напрямків діяльності громади. Це і економіка, і житлово-комунальне господарство, освіта, медицина, культура. Також обов’язково треба прописати питання поводження з відходами, водопостачання»,  — каже Едуард Попов.

Разом із Березівською та Глухівською громадами розробкою стратегій розвитку займаються ще такі громади Сумщини: Лебединська, Липоводолинська, Попівська, Тростянецька, Чернеччинська, Нижньосироватська, Боромлянська, Комишанська.

Проєкт реалізовується ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» у рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.